Branża budowlana ciągle się rozwija, dlatego też profesjonaliści szukają takich rozwiązań, które rzeczywiście zwiększają efektywność pracy, ale też zapewnią trwałość. Doskonałym wyborem są jastrychy firmy Schomburg. Warto poznać profesjonalną chemię budowlaną, która jest niezbędna do ich wykonania.
Jaka zaprawa do hydrofobowych jastrychów?
Każdy fachowiec wie, że jastrych dobrze wyrównuje podłoże pod podłogę. Jest więc świetną alternatywą dla wylewki. Oczywiście wiadomym jest też, że jastrych ma dobre funkcje akustyczne i chroni przed wilgocią czy ogniem. Kluczowe znaczenie ma więc użycie dobrej chemii budowlanej. Taką znajdziecie w ofercie producenta chemii budowlanej Schomburg. ASO-EZ4-PLUS jest cementową zaprawą do wytwarzania szybkosprawnych jastrychów o właściwościach hydrofobowych. Zaprawa ma też dobrą wytrzymałość na ściskanie wynoszącą 50 N/mm2 oraz wytrzymałość na zginanie wynoszącą 6 N/mm2. Tego typu zaprawa będzie dobrym wyborem, gdy klientowi zależy na czasie i wysokiej jakości.
Jakiej zaprawy użyć do szybkosprawnych jastrychów?
W ofercie Schomburg można znaleźć też suchą zaprawę do wytworzenia szybkosprawych jastrychów. Jest to produkt ASO-SEM. Można ją stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co istotne czas jej obrabialności jest długi, co ułatwia pracę. Można powiedzieć, że ten produkt jest naprawdę dobry, ponieważ można po nim chodzić już po około 6 godzinach od aplikacji. Ta sucha zaprawa może być wykorzystana nawet na ogrzewanie podłogowe. Każdy profesjonalista doceni też jej niskie zużycie, które wynosi ok. 20 kg/m2 przy grubości 1 cm. Aby jeszcze bardziej ułatwić zadanie producent chemii budowlanej Schomburg na stronie: https://www.schomburg.com/pl/pl umieścił przydatny kalkulator, dzięki któremu można szybko i łatwo obliczyć jakie jest zużycie danego produktu na metr kwadratowy, co ułatwi zamawianie zapraw.
Dobre spoiwo do produkcji jastrychów, czyli ASO-SEB
W przypadku produkcji jastrychów cementowych np. pod okładziny ceramiczne, polecamy spoiwo ASO-SEB. Bardzo szybko wiąże, a także ma dobrą obrabialność. Ten produkt warto stosować nie tylko pod okładziny ceramiczne, ale też pod drewniany parkiet czy okładziny z kamienia naturalnego oraz wykładziny tekstylne. Musicie wiedzieć, że jastrychy, które przygotujecie przy użyciu tej chemii budowlanej możecie stosować zarówno jako jastrych zespolony czy jastrych pływający, np. na warstwie termoizolacyjnej czy rozdzielającej. Wybierając ten produkt zyskujecie możliwość wytworzenia każdej klasy jastrychu poprzez dodanie kruszywa w odpowiednich proporcjach. Oferta Schomburg skierowana jest do profesjonalistów, którym zależy na stosowaniu wysokiej jakości komponentów do jastrychów.