0
Opublikowany 20 czerwca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Zdumiewające aranżacje wnętrz, które można uzyskać za pomocą farby strukturalnejFarba do betonu i farba strukturalna to coraz bardziej powszechnie doceniane w dekoratorstwie „wynalazki”. Szczególnie ten drugi rodzaj pozwala puścić wodze fantazji i wyczarować na ścianie zaskakujące, chropowate i wionące surowością wzory, które bez wątpienia mogą zachwycić i sprawić, że każde wnętrze nabierze nietuzinkowego i całkowicie niepowtarzalnego charakteru.

Farba do betonu i farba strukturalna to coraz bardziej powszechnie doceniane w dekoratorstwie „wynalazki”. Szczególnie ten drugi rodzaj pozwala puścić wodze fantazji i wyczarować na ścianie zaskakujące, chropowate i wionące surowością wzory, które bez wątpienia mogą zachwycić i sprawić, że każde wnętrze nabierze nietuzinkowego i całkowicie niepowtarzalnego charakteru.

Farby strukturalne dzielą się na trzy podstawowe rodzaje – akrylowe, lateksowe i poliooctanowinylowo-lateksowe. Niezależnie od rodzaju, ich możliwości w zakresie tworzenia zaskakujących wzorów są ogromne i potrafią zaskoczyć. Ponadto, jako ich kolejną zaletę, należy wymienić odporność na działanie detergentów. Świetnie zdają egzamin w miejscach podatnych na zabrudzenia, ponieważ z łatwością i bez obaw o trwałość można zmywać z nich prawie każdy rodzaj brudu, którego zwyczajna farba nie byłaby w stanie znieść. Ale farby strukturalne mają również tę zaletę, że można wyczarować z nich wzory, które wręcz zapierają dech w piersiach.

Farbę tego rodzaju można nakładać na wiele różnych sposobów, m.in. pędzlem, wałkiem czy pistoletem – już samo to sprawia, że rodzaje uzyskanej faktury będą znacznie różniły się między sobą. Poza tym ważna jest również technika nakładania – szybkie, zdecydowane i energiczne ruchy pozwalają na uzyskanie jednolitych wzorów, natomiast „zabawa” narzędziem do nakładania pozwala na stworzenie czegoś bardziej tajemniczego o znacznie mniej regularnych kształtach, które nadadzą ton aranżacji danego wnętrza. Dodatkowo warto wiedzieć, że na rynku istnieją specjalne wałki fakturowe, które dają możliwość nałożenia farby strukturalnej od razu w formie gotowego i pożądanego wzoru, co pozwala oszczędzać siły, a także świetnie sprawdza się w przypadku osób, które nie posiadają wystarczająco bujnej wyobraźni czy tak prozaicznej, a ważnej rzeczy, jak umiejętności.

Możliwości farb strukturalnych, które są w stanie pokryć bardzo wiele rodzajów powierzchni, w tym beton, są teoretycznie niemalże nieograniczone. Na tych odcinkach, gdzie nie wystarcza wiedzy i umiejętności w sukurs przychodzą odpowiednie narzędzia malarskie, będące w stanie skutecznie przezwyciężyć brak odpowiednich zdolności. Farbę strukturalną czasami określa się wręcz jako farbę do efektów specjalnych. Pozwala bowiem na wyczarowanie na ścianie różnego rodzaju artystycznie się prezentujących wgnieceń i wytłoczeń, które odznaczają się finezją i wskazują na ułańską wręcz fantazję malarza. Aranżacja wnętrza pomalowanego w ten sposób to z całą pewnością ogromna przyjemność, ponieważ efekt najczęściej przerasta wszelkie oczekiwania i zachwyca nawet tych najbardziej wymagających. Farby tworzone w oparciu o nowoczesne technologie stwarzają bardzo wiele nowych możliwości dla dekoratorów, których dziś niejednokrotnie ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia, ponieważ możliwości techniczne są dziś bardziej imponujące niż kiedykolwiek wcześniej.

Sprawdźmy ceny poroduktór marki tikkurila


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz