Lubimy, kiedy wnętrze sprzyja odpoczynkowi i regeneracji organizmu. Poczucie komfortu powinno towarzyszyć domownikom i gościom. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do urządzenia pomieszczeń, które nie tylko będą zachwycały, ale także zdadzą egzamin pod względem praktyczności. Aranżacja w stylu well-being nie jest konkretnym stylem, ale filozofią budowania swojego wnętrza w oparciu o ideał harmonii i dobrego samopoczucia.
Aranżacja w stylu well-being – maksymalny komfort
Komfort do słowo odmieniane przez wszystkie przypadki w aranżacji w stylu well-being. Wnętrze w tm stylu powinno cechować się maksymalnym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa. Przestrzeń biurowa ma zapewnić oczywiście komfort prace, a także gwarantować możliwość pełnego skupienia się na wykonywanych obowiązkach. Inaczej mówiąc – ma poprawiać jakość pracy. Aranżacja w stylu well -being to łączenie elementów różnych stylów. Elementarnym zabiegiem stosowanym w aranżacji w stylu well-being jest połączenie natury z przestrzenią wnętrza. Jej włączenie w urządzanie pomieszczeń tworzy poczucie zrównoważonego środowiska. Natura we wnętrzu daje poczucie odprężenia i harmonii.
Rośliny – najważniejszy element
Rośliny we wnętrzu przyczyniają się do poprawy samopoczucia – oczyszczają powietrze i przepięknie wyglądają, co sprawia że czujemy się lepiej. Dodawanie elementów natury do wystroju wnętrz określa się jako design biofilny. Jego zadaniem jest, jak najkorzystniej wprowadzić dużą ilość natury wystroju. Można do tego celu wykorzystać same roślin doniczkowych lub zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie i stworzyć “żywą ścianę” z mchu lub wiszących roślin, które doskonale pokryją jedną z głównych ścian i dodadzą wyjątkowego klimatu natury całemu wnętrzu.
Światło i kolory
Światło odgrywa wielką rolę w zagospodarowaniu każdego wnętrza – w końcu to też element natury. W aranżacji w stylu well -being wprowadza się wyłącznie przedmioty z naturalnych surowców: drewno, wiklina, wełna, kamień. Naturalne elementy sprawiają, że ludzie czują się zrelaksowani, obniżają poziom stresu, zwiększają produktywność i kreatywność. Meble również powinny być wykonane naturalnych materiałów. Najczęściej wybieranymi surowcami są drewno, kamień oraz metale. Ich zaletą jest uniwersalność – znakomicie sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu. Kamienny blat w kuchni, metalowe schody czy drewniane półki stanowią esencję stylu biofilnego. Wymienione materiały gwarantują trwałość, umeblowania, która stanowi ważny element w aranżacji w stylu well-being.
Idealny stan wszystkich elementów
Każde, nawet najmniejsze niedociągnięcie może źle wpłynąć na ludzkie samopoczucie. Dlatego wszystkie przedmioty, które mają jakiekolwiek uszkodzenia powinny być wymienione lub naprawione, ponieważ rzeczy z wadami mogą zakłócać spokój. Człowiek martwi się o uszkodzoną rzecz i nie może się w stu procentach zrelaksować i odpocząć. Wszystkie elementy aranżacyjne powinny być wykonane z wysokiej jakości surowców, ponieważ to gwarantuje ich trwałość, a co za tym idzie znacznie dłuższy okres użytkowania. W stylu well-bering trwałość wiąże się z rozsądnym podejściem do natury. Meble powinny mieć jak najwięcej schowków, aby pomieścić przedmioty, które nie są przeznaczone do ekspozycji. Harmonia i pełna funkcjonalność to podstawy do zapewnienia dobrego samopoczucia.
Kolory wpływają na nastrój człowieka. Aranżacja w stylu well-being to postawienie na kolory podstawowe, które nie rozpraszają domowników. Niebieski to symbol spokoju i świeżości, która odpręża. Podobną rolę odgrywa kolor zielony. Biel i szarość dają iluzję przestrzenności i stanowią fantastyczną bazą do eksperymentowania z różnokolorowymi dodatkami, np.: poduszkami, zasłonami, dywanami, obrusami, narzutami i kocami. Światła słonecznego powinno być jak najwięcej.