1
Opublikowany 4 września 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Akcesoria w domowej łazienceŁazienka w naszym domu powinna być miejscem relaksu i wypoczynku, jakby nie patrzeć jest to zazwyczaj miejsce odosobnienia. Odpowiednie wyposażenie łazienki na pewno sprawi, że będziemy się w niej czuli lepiej i chętniej weźmiemy długą kąpiel niż szybki prysznic.

Warto też zauważyć, że akcesoria w naszej łazience mają nam przede wszystkim pomagać w codziennych czynnościach higienicznych tak więc im lepiej będą nam pasowały tym lepiej zaczniemy każdy dzień.

Dlaczego warto uważnie dobierać akcesoria łazienkowe?

Zanim kupimy dozownik do mydła czy uchwyt do papieru najpierw instalujemy takie rzeczy jak prysznic, wanna, szafki, lustro, miska wc. Jeszcze wcześniej kładziemy płytki lub malujemy ściany. Dzięki temu mamy ogląd jak wygląda nasza łazienka, w jakim jest stylu i co może do niej pasować. Inaczej mówiąc, wiemy jakie akcesoria będą świetnymi dodatkami, które oprócz oczywistych funkcji, będą też miały walory estetyczne. 

Najlepszym wyjściem jest zakup akcesoriów łazienkowych w komplecie. Dzięki temu stanowią one spójną estetycznie całość, która będzie lepiej pasować do konwencji łazienki. Kupując komplet łazienkowy zapłacimy też mniej niż osobno za różne akcesoria. Nie będziemy mieli też problemy z montażem ponieważ zazwyczaj akcesoria z jednej firmy mają ten sam sposób montażu, który możemy dobrać do możliwości technicznych w naszej łazience.

W domowej łazience na pewno powinny znaleźć się takie elementy wyposażenia jak dozownik mydła oraz pod prysznic, szczotka toaletowa, uchwyt do papieru, kubki łazienkowe oraz wieszaki na ręczniki. Pokrótce omówimy każdy z tych produktów. 

Dozownik do mydła

Domowe dozowniki do mydła w płynie są zdecydowanie lepszą opcją niż mydelniczka przy umywalce. Zarówno pod względem estetyki jak i higieny, mydło w płynie jest górą. Rozpaćkane mydło nie wygląda zbyt przyjemnie, często brudzi umywalkę, nie mówiąc już o wrażeniach gości, którzy korzystają z naszej łazienki. Kupując dozownik do mydła możemy wybierać spośród dozowników blatowych wolno stojących, dozowników montowanych na ścianie oraz dozowników zaściennych, czyli takich gdzie tylko końcówka dozująca wystaje ze ściany. Pod prysznic zdecydowanie polecamy dozownik naścienny, do którego możemy wlać szampon lub balsam, możemy też zamontować dwa dozowniki.

Szczotka toaletowa

Jeśli chodzi o szczotki do WC to zdecydowanie polecamy te zabudowane. Dzięki temu, że sama glówka szczotki jest zabudowana mniej nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii wydostaje się na zewnątrz, a ponadto lepiej to wygląda. Możemy wybierać spośród szczotek wolno stojących lub tych montowanych na ścianie i to właśnie je polecamy ponieważ dzięki temu, że nie stoją na ziemi są bardziej higieniczne oraz łatwiej sprząta się wokół toalety.

Uchwyt do papieru

Uchwyt na papier toaletowy jest niezwykle przydatną rzeczą, dzięki której wygodnie sięgamy po papier toaletowy, a on sam nie zamoknie ani nie osiądą na nim bakterie jak by to było gdyby leżał na ziemi lub na spłuczce. Sklepy mają ogromną ofertę uchwytów do papieru wykonanych z plastiku, stali chromowanej lub matowej, niklu i innych tworzyw. Polecamy uchwyty z klapką przytrzymującą papier, dzięki której łatwiej się go urywa. 

Kubki łazienkowe

Najlepszym miejscem do trzymania szczoteczek do zębów są kubki łazienkowe. Dzięki nim możemy łatwo przepłukać jamę ustną po umyciu zębów bez brania kubka z kuchni. Kubki łazienkowe zazwyczaj montuje się na ścianie przy umywalce więc dobrze jeśli nie zajmują zbyt wiele miejsca. 

Ryszard Kurek

Ole.pl


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe