0
Opublikowany 10 września 2018 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

5 rzeczy, które muszą znaleźć się w Twoim ogrodzie. Sprawdź je!

meble-stalowe-sandc
meble-stalowe-sandc

Każda osoba posiadająca ogród chce, aby ten prezentował się doskonale. Odpowiednie oświetlenie, sam dobór roślin, aranżacja całości… może od tego zakręcić się w głowie! Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten nieduży poradnik. Sprawdź, co koniecznie powinno znaleźć się w Twoim ogrodzie!

Po pierwsze: altana

Dobrze wykonana altana potrafi zrobić różnicę w ogrodzie. Nie przypadkowo często nazywa się ją sercem każdego ogrodu. To tutaj odbywają się spotkania ze znajomymi, wszelkiego rodzaju grille, czy poranne kawy. Co ciekawe, wielu zawodowych projektantów ogrodów zaczyna właśnie od tego elementu, obudowując wokół niego całą aranżację. A jaki materiał najbardziej kochają Polacy? Zdecydowanie drewno! I tutaj trzeba przyznać, że odpowiednia altana w ogrodzie faktycznie jest podstawą.

Po drugie: oświetlenie

Cóż to za ogród, którego piękno ukrywa się w ciemnościach? Jeśli chcesz cieszyć się pięknem swoich roślin o każdej porze dnia i nocy zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie oświetlenie. Tutaj masz ogromne pole do popisu: lampy stojące lub podwieszane, fantastyczne wzory oraz kolory. Przy tak ogromnej ofercie sklepów ogrodniczych możesz pozwolić sobie na całkowite poddanie się wodzy fantazji i wyobraźni. Nie ma na co czekać, już dzisiaj zacznij projektowanie ogrodu marzeń!

Po trzecie: odpowiednie dodatki

Ogród musi posiadać odpowiednie dodatki. Mamy więc dla Ciebie specjalną propozycję: ławka z rur stalowych. Ta, nowocześnie wykonana, sprawdza się równie dobrze w parku, miejskim osiedli i właśnie w aranżacji ogrodowej. Zwłaszcza gdy wykorzysta się odpowiednie materiały, np. drewno świerkowe – to zapewnia ponadczasowy, szlachetny wygląd. Sugerujemy wykonanie ławki z rur stalowych malowanych metodą proszkową. Ta sprawdza się o wiele lepiej, zabezpieczając materiał na kolejne sezony*.

Po czwarte: odpowiednie ogrodzenie

Wiele osób stawia ogrodzenie na dalszym miejscu. Większym priorytetem ma być sam ogród oraz oczywiście rośliny. To niestety błąd. Z czasem ten brak prywatności zaczyna doskwierać, zwłaszcza gdy raz po raz jest się narażonym na ciekawskie spojrzenia sąsiadów. Tutaj doskonale odnajdzie się wysoki żywopłot. Musisz jednak zapatrzyć się w dodatkową wiedzę z zakresu pielęgnacji żywopłotów.

Po piąte: przestrzeń dla dzieci

Jeśli posiadasz dzieci, to doskonale wiesz, jak ważne jest zapewnienie im miejsca, w którym mogą dać upust swojej energii. Najlepiej, jeśli robią to na świeżym powietrzu, prawda? No właśnie! Dlatego tak ważne jest wygospodarowanie odrobiny miejsca w ogrodzie. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby postawić nieduży plac zabaw, drewniany lub plastikowy zamek, czy po prostu piaskownicę i huśtawki. Jesteśmy pewni, że Twoje dzieci pozytywnie Cię zaskoczą, rezygnując z komputera na rzecz zabawy na świeżym powietrzu!

* Źródło: SANDC, stan na 22.06.2018


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe