7
Opublikowany 14 kwietnia 2013 autor Monika Masiul w wyposażenie
 
 

Bezpieczne schody dla dziecibezpieczeństwo dziecka w domuKażdy rodzic bez wyjątku pragnie zapewnić swoim najmłodszym pociechom bezpieczeństwo. I tak właściciele ponad parterowych domów oraz mieszkań, wyposażonych w schody powinni pochylić się nad kwestią bezpieczeństwa malucha na tychże stopniach. Bo przecież maluch jest bardzo ciekawy świata, pragnie wszystkiego dotykać i docierać w najbardziej zabudowane przez rodziców przestrzenie. Dlatego współcześni rodzice zaczęli szukać rozwiązań , które gwarantowałyby ich pociechom bezkolizyjne korzystanie ze schodów. W domach jednorodzinnych wyzwaniem dla rodziców malca pozostaje odpowiednie zabezpieczenie klatki schodowej – tam bowiem czają się na malca różne zagrożenia . Jak i w co wyposażyć nasze schody, aby te stały się w 100% dostosowane do ciekawości i nieporadności naszych pociech?

 

To, co spędza sen z powiek każdego odpowiedzialnego rodzica to możliwy upadek ze malucha ze schodów, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne dla jego zdrowia, a nawet mogą zagrażać jego życiu. Dlatego obowiązkowy wydaje się montaż specjalnych bramek zabezpieczających, które umieszczone na piętrze skutecznie uniemożliwią samodzielne zejście dziecka po stromych stopniach. Bramki tego typu są szalenie istotnym elementem wyposażenia przede wszystkim jeśli mamy bardzo małe dzieci, takie które zaczynają raczkować lub jeszcze niepewnie poruszają się na dwóch nogach.

 

źródło: domplusdom.pl

źródło: domplusdom.pl

Co robić w przypadku, kiedy pociecha podrośnie? Idealnym rozwiązaniem pozostają specjalne poręcze, które zamontowane przy schodach pozwalają najmłodszym na zachowanie równowagi i bezpieczne dotarcie do celu.

 

B6

Specjalną ochroną należy otoczyć schody występujące w modelu spiralnym. Choć estetyka ich wykonania nierzadko ujmuje naszych gości (bo schody tego typu rzeczywiście wyglądają imponująco), to stanowią one prawdziwe zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych pociech.  W tej sytuacji utrudniony jest montaż specjalnych poręczy, a więc musimy ze szczególną uwagą śledzić wędrówki naszego malca, który z łatwością może pogubić się na kolejnych szczeblach. Najlepiej jednak byłoby, gdyby dziecko nie musiało samodzielnie pokonywać tego typu ścieżek. Dla gracji pełnego bezpieczeństwa, nie tylko w przypadku schodów spiralnych, trzeba malcowi towarzyszyć podczas jego spacerów między piętrami albo, ostatecznie, zorganizować mu pokój na parterze i tam zorganizować jego życie.

Szczególnie dobrze trzeba zabezpieczyć przed dziećmi schody spiralne. Choć w domkach jednorodzinnych takie schody wyglądają wspaniale, dla dziecka są wyjątkowo niebezpieczne. Trudniej jest je również odpowiednio zabezpieczyć przed ciekawskimi dzieciakami. Tu wiele problemów sprawia przede wszystkim zamontowanie niżej zawieszonej dla dziecka poręczy. W takich przypadkach trzeba na dziecko zwrócić szczególną uwagę i unikać jego samodzielnych przechadzek pomiędzy poszczególnymi piętrami.

Galeria zdjęć zabezpieczeń schodów

Playlista “Zabezpieczenie schodów przed niebezpieczeństwem dla dzieci

 

Aktualizacja lipiec 2014

Galeria zdjęc Ani i Marcina.
Zobaczcie jak oni rozwiązali problem bezpieczeństwa dziecka na poddaszu.


Monika Masiul

 
Uwielbiam pisać, tworzyć dla Państwa teksty.. nie są one zwyczajne. Są unikatowe.. To moja pasja.. To moja misja..