Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Emalia Nobiles Dach i Rynna brąz ceglasty

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Nobiles Emalia Dach i Rynna brąz ceglasty 750 ml
 
Producent: AkzoNobel
 
Klasyfikacja: emalie, farby
 
Specyfikacja: opakowanie: 750 ml, 1,2,5 l
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


duże możliwości zastosowania

Minusy


spora cena zwłaszcza przy wyborze większych wariantów


Emalia Nobiles Dach i Rynna znajdzie swoje zastosowanie podczas ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych, miedzianych oraz aluminiowych. Świetnie sprawdzi się podczas malowania takich elementów jak blachodachówki, rynny, rury, konstrukcje metalowe czy siatki ogrodzeniowe. Wykorzystać ją można do malowania nowych powierzchni i renowacji starych, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jeśli chodzi o właściwości recenzowanej emalii Nobiles jest ona bezpodkładową farbą […]

0
Opublikowany 20 grudnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest emalia przeznaczona do malowania pokryć dachowych renomowanej marki farb Nobiles. Produkt, którym dziś będę się zajmował pochodzi z linii Dach i Rynna, występuje w kolorze brąz ceglasty i dystrybuowany jest w puszkach o pojemności 750 mililitrów. Sprawdźmy co odróżnia emalię Nobiles od farb konkurencyjnych marek. Zaczynajmy!
 

Emalia Nobiles Dach i Rynna znajdzie swoje zastosowanie podczas ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych, miedzianych oraz aluminiowych. Świetnie sprawdzi się podczas malowania takich elementów jak blachodachówki, rynny, rury, konstrukcje metalowe czy siatki ogrodzeniowe. Wykorzystać ją można do malowania nowych powierzchni i renowacji starych, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli chodzi o właściwości recenzowanej emalii Nobiles jest ona bezpodkładową farbą o matowym wykończeniu. Produkt odróżnia się od konkurencji tym, że może być stosowany również jako farba podkładowa. Dzięki swojej wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych, emalia Dach i Rynna zapewnia długotrwałe i profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne malowanej powierzchni. Co do parametrów technicznych recenzowanej emalii, jak już wyżej wspomniałem dystrybuowana jest ona w opakowaniach o pojemności 750 mililitrów. Farbę zaleca się aplikować ręcznie przy użyciu pędzla lub wałka. Charakteryzuje się ona wydajnością na poziomie 8 metrów kwadratowych na jeden litr farby. Dla uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego zaleca się zastosowanie od 2 do 3 warstw. Emalia Nobiles jest bardzo przyjazna środowisku. Jako rozcieńczalnika można użyć wody. Czas schnięcia powierzchniowo suchy mianowany jest na 60 minut, zaś do nakładania drugiej warstwy farby przystąpić możemy po upływie 3 godzin. Całkowity czas schnięcia nowo malowanej powłoki wynosi 24 godziny.

 
Cenowo produkt prezentuje się przeciętnie – za recenzowany wariant zapłacimy około 40 złotych. W sprzedaży dostępne są również opcje 1,2 i 5 litrów emalii, z czego największa 5 litrowa puszka kosztuje 239 złotych. Z uwagi na dobre parametry pracy i uniwersalne możliwości zastosowania wystawiam za produkt ocenę ogólną “piątkę”.
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)