Farba lateksowa do ścian Tikkurila Super White

Kolor biały po wielu latach posuchy powrócił szturmem do naszych domów oraz mieszkań i na dobre zadomowiły się na ścianach naszych wnętrz. Najbardziej popularnym obecnie wykończeniem ścian, na jakie decydują się inwestorzy, jest klasyczna matowa biel, która do wszystkiego pasuje i daje ogromne możliwości aranżacyjne. Wśród matowych farb do ścian szczególnie pozytywne recenzje zbiera lateksowa farba do ścian Tikkurila Super White. Zachęceni entuzjastycznymi recenzjami tejże farby postanowiliśmy sprawdzić, czy produkt ten jest wart swojej nie najniższej ceny i czy sprawdzi się podczas malowania ścian w czasie małego remontu. Mieliśmy okazję przetestować opakowanie farby o pojemności 10 litrów i najmodniejszym w ostatnich latach głęboko matowym wykończeniu.

Farba lateksowa Tikkurila Super White zapewnia naprawdę perfekcyjne krycie malowanych powierzchni. Produkt może być aplikowany zarówno pędzlem, jak i wałkiem, ale świetnie współpracuje także z pistoletami malarskimi, które znacznie skracają czas malowania. Farba lateksowa Tikkurila wyjątkowo łatwo się rozprowadza i wykazuje się fantastyczną przyczepnością. Podczas malowania ścian niesamowitym udogodnieniem jest niekapiąca formuła farby, które w widoczny sposób minimalizuje powstawanie plam po malowaniu. Aplikując farbę na ścianę nie sposób jest pozostawić na niej jakiekolwiek smugi czy też zacieki, co również wpływa na niesamowity komfort pracy z farbą Tikkurila. Produkt dość szybko wysycha, a w miarę upływu czasu biel nie żółknie ani nie szarzeje, co w połączeniu z głębokim, matowym wykończeniem prezentuje się naprawdę fenomenalnie.

Decydując się na zakup farby Tikkurila należy jednak mieć na uwadze kilka jej specyficznych właściwości. Przede wszystkim produkt ten nie jest rekomendowany do malowania sufitów, gdyż może tworzyć na tychże powierzchniach nieestetyczne zacieki. Oprócz tego matowa lateksowa farba Super White firmy Tikkurila wykazuje się dość ograniczoną odpornością na wodę i wilgoć, dlatego nie powinna być stosowana w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka, a w szczególności należy wystrzegać się aplikacji farby w okolicy zlewozmywaków, umywalek czy też wanien. Testowana przez nas farba odporna jest w niewielkim stopniu na przemywanie i czyszczenie, dlatego raczej nie sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach o wysokim natężeniu ruchu czy też w pokojach dziecięcych.

Jak widać, lateksowa matowa farba Tikkurila Super White jest naprawdę godna uwagi, jeżeli szukamy niezawodnej farby, którą zamierzamy wykorzystać do malowania pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy też domowy gabinet. Jednak z uwagi na pewne obostrzenia podczas jej aplikacji, należy kwestię wyboru tejże farby dokładnie przemyśleć przed zakupem. Biorąc pod uwagę jej ogólne właściwości oraz raczej przeciętną cenę wystawiliśmy jej końcową ocenę, jaką jest piątka z niewielkim minusem.

zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Tikkurila Super White

Malowanie ścian i sufitów.  Porady Tikkurila
Malowanie ścian i sufitów. Porady Tikkurila
Jaką białą farbę wybrać? - test farb akrylowy ..
Jaką białą farbę wybrać? - test farb akrylowy ..
Farby Tikkurila w imprezowni | dekorady.pl
Farby Tikkurila w imprezowni | dekorady.pl
  zobacz również filmy naszego autorstwa.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 
[button link=”#ppsShowPopUp_100″ variation=”darkgrey”]Sprawdź cenę[/button]

Sprawdźmy ceny poroduktór marki tikkurila

Następny artykuł

Komentarze 1

  1. rembak123 says:

    Niesposob jest pozostawić zacieki, po czym czytam, że może pozostawiać zacieki i dlatego nie jest rekomendowana do sufitów. Brawo, rzetelna recenzja. Strona na piątkę z dużym plusem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje