1
Opublikowany 29 maja 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Ile kosztuje wywóz gruzu?Skorzystanie z usług firmy oferującej kontenerowy wywóz gruzu to w wielu przypadkach najlepsze, a w sporej części – jedyne możliwe rozwiązanie. Wiele osób jednak nurtuje kwestia, ile kosztuje wywóz gruzu, na ogół bowiem przypuszcza się, że ceny takich usług nie są najmniejsze. Od czego zależy cena wywozu gruzu?

Cena uzależniona od rodzaju kontenera

Osoby wykonujące remont czy budowę mogą skorzystać z różnych pojemników. Jeśli chce się wywieźć czysty gruz, można wybrać kontener o wielkości 6 metrów sześciennych i wówczas cena usługi zaczyna się już od ok. 250-300 zł (w zależności od obszaru Polski), a więc na pewno nie są to duże koszty zważywszy na fakt, jak bardzo jest to wygodne rozwiązanie.

Większy pojemnik, o wielkości 10 metrów sześciennych, można zamówić w przypadku posiadania odpadów zmieszanych czy śmieci, przy czym cena za jego wywiezienie jest nieco wyższa.

Warto zapytać daną firmę, co wliczone jest w koszt usługi:

  • czy cena zawiera podatek VAT w wysokości 8% całej kwoty,
  • czy w kosztach znajduje się odebranie wypełnionego kontenera i jego transport na miejsce utylizacji.

Jeśli tak, to nie trzeba ponosić dodatkowych opłat związanych z korzystaniem z takich usług, a przy tym można mieć pewność, że proces ten odbywa się zgodnie z przepisami prawa oraz zasadami ochrony środowiska.

Cena wywozu gruzu i innych odpadów wydaje się być atrakcyjna również pod innym względem. Warto bowiem pamiętać, że nielegalne pozbywanie się odpadów na tzw. dzikie wysypiska może skutkować grzywną w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Na pewno wynajęcie kontenera na odpady jest o wiele bardziej opłacalne.

Dodatkowe usługi

Firmy oferujący podstawienie i odbiór kontenerów z gruzem czasem oferują dodatkowe udogodnienia i usługi. Jasne jest, że waga gruzu i odpadów jest czasem bardzo duża, dlatego można skorzystać z pomocy firmy przy załadunku kontenerów, zamiast męczyć się z tym samodzielnie.

W grę wchodzi także, prócz wynajęcia kontenerów na gruz, wynajem pojemników na odpady, takie jak stare meble czy zużyty sprzęt AGD.

Na tym nie koniec. Firmy oferują także kompleksowe usługi sprzątania, na przykład zagraconych strychów, piwnic czy innych pomieszczeń. Z pewnością wiele osób ma w swym otoczeniu takie składowiska niepotrzebnych rzeczy, a dzięki tej usłudze można pozbyć się ich bez żadnego wysiłku z własnej strony i przy nakładzie niewielkich środków finansowych. Za niewielką cenę można więc uporządkować swoje otoczenie i zyskać znacznie więcej miejsca na bardziej pożyteczne cele, a przy tym mieć pewność, że procedura ta odbyła się w świetle prawa i z poszanowaniem natury.

Przykładowe ceny znajdziesz na stronie wywóz gruzu – dpr.info.pl.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz