Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Fuga elastyczna Mapei Ultracolor Plus 181

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Mapei Ultracolor Plus 181
 
Producent: Mapei
 
Klasyfikacja: zaprawy do fugowania
 
Specyfikacja: opakowania: 5, 10, 20 kg
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
6 wszystkich głosów

 

Plusy


atrakcyjna cena, możliwość stosowania zewnętrznego

Minusy


brak


Produkt Mapei Ultracolor Plus jest elastyczną, szybkowiążącą oraz szybkoschnącą spoiną przeznaczoną w głównej mierze do spoinowania różnego formatu płytek ceramicznych i glazury. Opisywana zaprawa do fugowania Mapei doskonale nadaje się do stosowania na elewacjach zewnętrznych. Kluczową rolę odgrywa tu technologia BioBlock uniemożliwiająca powstawanie na powierzchni spoiny pleśni i grzybów. Zastosowana formuła DropEffect powoduje z kolei szybsze […]

0
Opublikowany 26 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest fuga elastyczna marki Mapei – linia Ultracolor, model Plus 181. Produkt dystrybuowany jest w workach o masie 5,10 i 20 kilogramów.
 

Produkt Mapei Ultracolor Plus jest elastyczną, szybkowiążącą oraz szybkoschnącą spoiną przeznaczoną w głównej mierze do spoinowania różnego formatu płytek ceramicznych i glazury. Opisywana zaprawa do fugowania Mapei doskonale nadaje się do stosowania na elewacjach zewnętrznych. Kluczową rolę odgrywa tu technologia BioBlock uniemożliwiająca powstawanie na powierzchni spoiny pleśni i grzybów. Zastosowana formuła DropEffect powoduje z kolei szybsze spływanie pozostałości wody po glazurze. Fugę Mapei aplikować można praktycznie na każdym podłożu stosowanym w budownictwie.

0000268_mapei-ultracolour-plus-120-grout-5kg-black23

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu to sprawy przedstawiają się następująco. Fuga cechuje się uśrednionym zużyciem rzędu 0,8 kg/m2. Produkt Mapei Ultracolour Plus 181 powinno się stosować w temperaturze 5 – 35 stopni Celsjusza. Opisywana spoina posiada wszelkie pożądane cechy decydujące podczas zakupu – jest wodo i mrozoodporna, a także elastyczna, szybkoschnąca i szybkowiążąca. Zalecana szerokość fug wynosi od 2 do 20 mm. Po zastosowaniu produktu możemy chodzić po podłożu po upływie 5 godzin, zaś pełną wytrzymałość uzyskuje się po 7 dniach. Fuga Mapei dystrybuowana jest w workach 5,10 i 20 kilogramowych. Produkt w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu można magazynować przez  rok od daty produkcji. Zaleca się przechowywać go w możliwie jak najsuchszych warunkach.

 
Cena produktu Mapei Ultracolor Plus 181 niewątpliwie zasługuje na pochwałę –  zapłacimy za niego niewiele ponad 40 złotych za wariant 5 kilogramowy – większe worki są droższe średnio o 15-20 złotych. Produkt cieszy się ogromnym uznaniem wśród fachowców. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

fuga elastyczna mapei opinie
fuga elastyczna mapei

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)