0
Opublikowany 27 maja 2014 autor Brygida Wiechetek w wyposażenie
 
 

Jakie narzuty dodać do skórzanych foteli?Skórzane fotele w salonach po latach niebytu znów zaczynają być modne. Skórzany charakter tapicerki mebli pokojowych wymaga szczególnej dbałości w pielęgnacji. Wiedzą o tym wszyscy esteci oraz znawcy tematyki wyposażenia wnętrz. Do skórzanych mebli warto dobrać dodatki i ozdoby, aby swoim wyglądam przyciągały gości i zachęcały do wypoczynku. Najłatwiejszym sposobem dobrania dekoracji do skórzanych mebli jest zastosowanie narzut.

Fotele z jasnej skóry mogą być przyozdobione narzutami z lekko połyskujących materiałów. Doskonale sprawdzi się tutaj ciemna satyna lub tafta.

Fotele z aksamitnej, czarnej skóry przyozdobić można tkaninami ażurowymi w kolorze beżu lub bieli.

Na narzutach forma dekoracji foteli się nie kończy.

Można postarać się o uszycie małych poduszeczek umieszczanych we wgłębieniach siedzisk fotela jeśli nie lubimy dekorować foteli tkaninami czy narzutami.

!

Fotele skórzane co jakiś czas wymagają pielęgnacji za pomocą środków chemicznych. Dzięki kremom, płynom i środkom w aerozolu rzadziej przyciągają kurz. Naturalna skóra także dzięki udanej konserwacji nie niszczy się zbyt szybko i długo zachowuje połysk.

Skórzane fotele efektownie prezentować się będą, jeśli przyozdobimy je naturalnymi formami skórzanymi ze zwierząt. Chodzi nam o skórę garbowaną z barana, owcy lub innego zwierzęcia. Można wybrać także wersję dla estetów i przeciwników stosowania skór zwierzęcych we wnętrzu. Ażurowe kompozycje z białej wełny, dziergane na szydełku, przewieszane przez oparcia foteli także prezentują się nad wyraz efektownie.


Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów