4
Opublikowany 15 marca 2017 autor Adam Budowlany w Wiedza budowlana
 
 

Jak działa inteligentny dom bezprzewodowy WiFi?Żyjemy w czasach, w których możemy zautomatyzować praktycznie wszystko. Powstaje coraz więcej udogodnień w życiu codziennym a jednym z najpopularniejszych w ostatnich czasach systemów jest bezprzewodowy inteligentny dom.

Zarządzanie domem w Twoim smartfonie.
Oparty o najnowocześniejsze, ale bardzo proste i bezpieczne w użyciu urządzenia, bezprzewodowy system inteligentnego domu WiHouse to przede wszystkim ogromny krok w przód. Dzięki niemu będziemy mogli za pomocą swojego smartfona zrobić praktycznie wszystko. To właśnie dzięki WiHouse masz możliwość zasunięcia rolet w domu, obejrzenia monitoringu wraz ze zmianą położenia kamer podczas nieobecności, dostosowania klimatyzacji czy ogrzewania w domu a nawet w momencie, kiedy okaże się, że zapomniałeś wyłączyć żelazka z kontaktu, nie będziesz musiał wracać się do domu! System bezpiecznych gniazdek pozwoli Ci po prostu odłączyć energię elektryczną z pojedynczych gniazdek a te wszystkie możliwości i wiele innych będą możliwe dzięki aplikacji zainstalowanej w Twoim smartfonie i połączonej z domem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Inteligentny dom WiFi to ogromne poczucie bezpieczeństwa pod wszelkimi względami. Mamy całkowitą kontrolę nad domem, kiedy jesteśmy daleko na wakacjach. Możemy monitorować wszystkie urządzenia elektryczne podłączone do prądu, kontrolować monitoring, zasuwać rolety czy włączać i wyłączać światło, aby sprawiać wrażenie, że dom nie jest pusty i skutecznie zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek włamania czy kradzieży. Bardzo ważny i przydatny jest fakt, że bezprzewodowy system inteligentnego domu WiHouse nie posiada jednej, głównej bazy centralnej, która dowodzi całym systemem. Zapewnia to dużo większą stabilność systemu, łatwiejszą konfigurację i brak konieczności zmian w instalacjach. Wszystkie dane są w czasie rzeczywistym wysyłane do sieci internetowej, gdzie mamy cały czas do nich dostęp na swoim smartfonie. W przypadku centrali w domu, bardzo łatwo jest usunąć dane czy je po prostu zniszczyć. Inteligentny dom WiFi jest instalacją bardzo bezpieczną i praktycznie bezawaryjną a co najważniejsze, dzięki swoim funkcjom gwarantuje ogromne bezpieczeństwo w domu, nawet w momencie, kiedy jesteśmy bardzo daleko na wakacjach, czy służbowym wyjeździe i nie mamy możliwości osobiście skontrolować, co się na naszej posesji dzieje.

Jakie urządzenie można podłączyć do systemu?

Bezprzewodowy inteligentny dom może być zarządzany z ogromnej większości urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. W ich skład wchodzą zarówno te modele z systemem android jak i IOS, czyli dwa najpopularniejsze oprogramowania do smartfonów na świecie. Wysyłanie danych również odbywa się za pomocą różnych metod – wszystko można dostosować do swoich potrzeb. Zarówno bezpośrednio przez aplikację jak i dzięki danym w chmurze, wszystko zależy od naszych wymagań.

Poznaj zalety systemu WiHouse.

– Bezprzewodowe włączniki oświetlenia wraz ze ściemniaczem oświetlenia, możesz ich używać nawet nie będąc w domu. Dostosuj jasność pomieszczeń lub wyłącz światło w całym domu za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie. Włączniki znajdujące się na ścianach dopasowane są do nowoczesnego designu i dostępne są w dwóch kolorach – czarnym oraz białym.
– Włącznik żaluzjowy – za pomocą jednego kliknięcia opuść żaluzje w sypialni lub dostosuj ich wysokość. Ogromna wygoda połączona z funkcjonalnością i nowoczesnym designem, jest to jeden z najchętniej wybieranych dodatków do nowoczesnych domów.
– Inteligentne gniazdka elektryczne, czyli połączenie wygody z bezpieczeństwem. Możesz ustalić w którym momencie gniazdka mają się wyłączyć lub użyj tego systemu, jeśli zorientujesz się, że mogłeś przez przypadek nie wyłączyć pewnych urządzeń elektrycznych takich jak żelazko z prądu, wtedy za pomocą smartfona po prostu wyłączasz takie gniazdko
– IR Repeater, czyli król całego domu. Koniec szukania pilotów, włączników i innych potrzebnych rzeczy do obsługi urządzeń w domu. Od dzisiaj możesz mieć wszystkie piloty w jednym i to we własnym smartfonie. To jest dopiero wygoda!
– IP kamera WiFi, czyli urządzenie obrotowe, dzięki któremu zobaczysz co się dzieje w twoim domu podczas nieobecności.


Te wszystkie udogodnienia powodują, że bezprzewodowy inteligentny dom stanie się ogromnym udogodnieniem i nie będziemy wyobrażać sobie życia bez WiHouse.
Sprawdź aktualne promocje na produkty WiHouse w punkcie sprzedaży Trik.pl.

Postaw na WiHouse!

Bezprzewodowy system inteligentnego domu WiHouse to niewątpliwie przyszłość w zarządzaniu domem. Stabilna i przede wszystkim znana każdemu Polakowi technologia WiFi, brak stacji centralnej gwarantujący dużą stabilność i brak awaryjności, pełna kontrola nad domem, wygoda i bezpieczeństwo to korzyści, które wynikają z wyboru systemu jakim jest bezprzewodowy inteligentny dom WiHouse. Połączenie tych plusów z nowoczesnym, minimalistycznym designem, dzięki któremu wszelkie urządzenia nie rzucają się w oczy, tworzy inteligentny dom WiFi domem przyszłości. Daje on nam poczucie bezpieczeństwa, wygody ale także ogromną frajdę, ponieważ mamy praktycznie cały dom pod kontrolą w naszym smartfonie, który przecież właściwie zawsze w XXI wieku mamy pod ręką.


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.