0
Opublikowany 20 marca 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Ozdobne ramki na zdjęcia – jak wybrać ramkę, która będzie ciekawym dodatkiem do salonu?Kto z nas nie lubi otaczać się fotografiami, które cieszą oczy i stanowią oryginalną część wystroju wnętrza? Nawet amatorsko wykonane zdjęcia mogą mieć zarówno walor sentymentalny jak również artystyczny.

W celu wyeksponowania ich, warto zainwestować w ozdobne ramki na zdjęcia, dzięki czemu pomieszczenie nabierze charakteru i nastrojowego klimatu. Metalowe ramki ozdobne, drewniane czy ceramiczne – wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Prawidłowo dopasowane ramki na zdjęcia, o ciekawych kształtach i formach dodadzą zdjęciom szlachetności, a salon zyska elegancji.

Jak dobrać ramki ozdobne do salonu?

Jeśli chodzi o ozdobne ramki na zdjęcia do salonu, to warto zainwestować w różnorodne wymiary i formy, gdyż te w jednym rozmiarze są stosunkowo nudnym rozwiązaniem. Sprawdzą się tutaj zarówno prostokąty, jak również koła, owale i kwadraty. Do takich ramek na zdjęcia konieczne jest docięcie fotografii, dlatego też warto wywołać zawczasu kopię zdjęć z rodzinnych albumów. Połączenie paru klasycznych ramek na zdjęcia z jedną czy dwoma podobnymi daje zaskakująco dobry efekt. Oprócz wyboru ramek oprawy, ważne jest także rozmieszczenie fotografii. Ozdobne ramki na zdjęcia mogą być porozrzucane na ścianie niczym obrazy w muzeum.

Ozdobne ramki na zdjęcia w wersji czarno-białej to nie jedyne rozwiązanie

Wielkość i kształt ramek na zdjęcia to nie wszystko. Warto również pomyśleć o ich kompozycji. Najczęściej spotyka się ramki ozdobne w odcieniach neutralnych, czyli białe, czarne czy też imitujące drewno. W celu uzyskania niebanalnego efektu można dołożyć do nich jedną ramkę w jakimś kolorze, który będzie współgrał z wystrojem salonu. Oprócz zdjęć można postawić także na grafikę typu prosta typografia czy pojedyncza litera. Salon może zyskać na atrakcyjności dzięki stworzeniu ściennej galerii, na którą składać będą się zarówno fonografie kolorowe, jak i te w wersji czarno-białej.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru możliwe jest wzbogacenie wnętrza o niezwykle ozdobne ramki na zdjęcia przypominające wyglądem styl pałacowy. Świetnie sprawdzają się w przypadku salonu, gdzie dominuje barok, rokoko, klasycyzm, czy styl empire. Z kolei na miłośników nowoczesnych rozwiązań sprawdzą się cyfrowe ramki ozdobne. Dzięki nim możliwe jest wyświetlanie ulubionych fotografii w formie prezentacji.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem oferującym ozdobne ramki na zdjęcia Fotosklep55.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz