Wkrętarka Bosch IXO IV

Funkcjonalna wkrętarka to niezbędnik w wyposażeniu każdego majsterkowicza. Większość dostępnych na rynku modeli charakteryzuje się jednak dość pokaźnymi rozmiarami, które skutecznie utrudniają pracę w przypadku trudno dostępnych miejsc i wykonywania wkrętów o niewielkim rozmiarze. Na szczęście firma Bosch wyszła naprzeciw najbardziej wymagającym użytkownikom i w swojej ofercie proponuje kompaktową wkrętarkę o wyjątkowo niewielkich rozmiarach. Czy jednak ten mobilny sprzęt daje radę przy jego codziennej eksploatacji? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wkrętarka Bosch IXO IV wyposażona została w praktyczną stację dokującą, która już w kilka godzin jest w stanie naładować baterię urządzenia do pełna. Wydajność naładowanej w 100% baterii wystarcza na kilkadziesiąt godzin pracy. Bateria urządzenia nie posiada uciążliwego efektu pamięci oraz nie jest w stanie rozładować się nawet po wielu dniach pozostawania w spoczynku. Co ważne, wkrętarka po odłączeniu od stacji dokującej pracuje bez uciążliwego kabla zasilającego, co daje dużą swobodę ruchów. Oferowany przez Boscha kompaktowy model wkrętarki waży zaledwie 300 gramów i wyróżnia się niezwykle ergonomicznym kształtem oraz miękką, doskonale układającą się w dłoni rękojeścią, które sprawiają, że praca z urządzeniem jest prawdziwą przyjemnością. Dzięki przydatnej funkcji PowerLight, wkrętarka posiada praktyczną diodę LED, która doskonale doświetla miejsce pracy, umożliwiają precyzyjne wkręcanie wszelkiego rodzaju wkrętów nawet przy słabym oświetleniu. Jest to szczególnie istotnie przy pracy ze śrubami o niewielkich rozmiarach, gdyż właśnie do tego typu śrub urządzenie jest dedykowane – maksymalna dopuszczalna średnica śruby to zaledwie 5 mm. Dioda LED sygnalizuje ponadto pełne naładowanie baterii oraz aktualnie wybrany kierunek obrotu.

Producent w zestawie dodaje dziesięć uniwersalnych bitów, które doskonale sprawdzą się zarówno w warsztacie majsterkowicza, jak i podczas domowego użytku. Bardzo praktyczną nowinką jest zastosowanie magnetycznych uchwytów przy stacji dokującej, do której przymocowane są bity. W ten sposób łatwo jest przenosić cały zestaw bez ryzyka zagubienia drobnych elementów. Warto dodać, iż od 2014 roku firma Bosch proponuje użytkownikom wkrętarki IXO IV przydatne podczas domowego użytku dodatkowe akcesoria, takie jak adapter przeznaczony do mielenia przypraw czy też korkociąg. Z pewnością dodatki te sprawią, że po wkrętarkę chętnie sięgną także panie. W standardzie do modelu IXO IV producent dołączył adapter do wkręcania przy krawędziach, który znacznie ułatwia wkręcanie trudno dostępnych śrub.
Jak widać, przemyślane rozwiązania technologiczne sprawią, że wkrętarkę Bosch docenią nie tylko zapaleni majsterkowicze. Z pewnością urządzenie zasługuje na najwyższą z możliwych ocen, czyli piątkę!

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Wkrętarka Bosch IXO IV

No valid json found
Sorry, no video's found
 zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.plNastępny artykuł

Komentarze 4

 1. Ania i Marcin says:

  Sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest dużo śrubek , np naprawy laptopów itp

 2. Wojtas says:

  Idealna do drobnych prac dla majsterkowiczów etc, polecam

 3. Jolka says:

  Gdzie można kupić taką wkrętarki w Poznaniu? Chcę mężowi zrobić prezent

 4. Daniel Ef says:

  cudo ! polecam 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje