Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Wkrętarka Bosch IXO IV

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Wkrętarka Bosch IXO IV
 
Producent: Bosch
 
Klasyfikacja: Wkrętarka akumulatorowa
 
Specyfikacja: Liczba biegów 1,00
Masa 0,30 kg
Max. liczba obrotów 215,00
Max. moment dokręcania 4,50 Nm
Max. śr. wiercenia drewno 5,00 mm
Napięcie akumulatora 3,60 V
Typ akumulatora Li-Ion
 
Średnia cena (zł): 150
 
Narzędzia Budowlane:
 
Nasza ocena
8.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


Małe wymiary, ciężar, moc


Funkcjonalna wkrętarka to niezbędnik w wyposażeniu każdego majsterkowicza. Większość dostępnych na rynku modeli charakteryzuje się jednak dość pokaźnymi rozmiarami, które skutecznie utrudniają pracę w przypadku trudno dostępnych miejsc i wykonywania wkrętów o niewielkim rozmiarze. Na szczęście firma Bosch wyszła naprzeciw najbardziej wymagającym użytkownikom i w swojej ofercie proponuje kompaktową wkrętarkę o wyjątkowo niewielkich rozmiarach. Czy […]

4
Opublikowany 16 sierpnia 2017 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Funkcjonalna wkrętarka to niezbędnik w wyposażeniu każdego majsterkowicza. Większość dostępnych na rynku modeli charakteryzuje się jednak dość pokaźnymi rozmiarami, które skutecznie utrudniają pracę w przypadku trudno dostępnych miejsc i wykonywania wkrętów o niewielkim rozmiarze. Na szczęście firma Bosch wyszła naprzeciw najbardziej wymagającym użytkownikom i w swojej ofercie proponuje kompaktową wkrętarkę o wyjątkowo niewielkich rozmiarach. Czy jednak ten mobilny sprzęt daje radę przy jego codziennej eksploatacji? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wkrętarka Bosch IXO IV wyposażona została w praktyczną stację dokującą, która już w kilka godzin jest w stanie naładować baterię urządzenia do pełna. Wydajność naładowanej w 100% baterii wystarcza na kilkadziesiąt godzin pracy. Bateria urządzenia nie posiada uciążliwego efektu pamięci oraz nie jest w stanie rozładować się nawet po wielu dniach pozostawania w spoczynku. Co ważne, wkrętarka po odłączeniu od stacji dokującej pracuje bez uciążliwego kabla zasilającego, co daje dużą swobodę ruchów. Oferowany przez Boscha kompaktowy model wkrętarki waży zaledwie 300 gramów i wyróżnia się niezwykle ergonomicznym kształtem oraz miękką, doskonale układającą się w dłoni rękojeścią, które sprawiają, że praca z urządzeniem jest prawdziwą przyjemnością. Dzięki przydatnej funkcji PowerLight, wkrętarka posiada praktyczną diodę LED, która doskonale doświetla miejsce pracy, umożliwiają precyzyjne wkręcanie wszelkiego rodzaju wkrętów nawet przy słabym oświetleniu. Jest to szczególnie istotnie przy pracy ze śrubami o niewielkich rozmiarach, gdyż właśnie do tego typu śrub urządzenie jest dedykowane – maksymalna dopuszczalna średnica śruby to zaledwie 5 mm. Dioda LED sygnalizuje ponadto pełne naładowanie baterii oraz aktualnie wybrany kierunek obrotu.

Producent w zestawie dodaje dziesięć uniwersalnych bitów, które doskonale sprawdzą się zarówno w warsztacie majsterkowicza, jak i podczas domowego użytku. Bardzo praktyczną nowinką jest zastosowanie magnetycznych uchwytów przy stacji dokującej, do której przymocowane są bity. W ten sposób łatwo jest przenosić cały zestaw bez ryzyka zagubienia drobnych elementów. Warto dodać, iż od 2014 roku firma Bosch proponuje użytkownikom wkrętarki IXO IV przydatne podczas domowego użytku dodatkowe akcesoria, takie jak adapter przeznaczony do mielenia przypraw czy też korkociąg. Z pewnością dodatki te sprawią, że po wkrętarkę chętnie sięgną także panie. W standardzie do modelu IXO IV producent dołączył adapter do wkręcania przy krawędziach, który znacznie ułatwia wkręcanie trudno dostępnych śrub.
Jak widać, przemyślane rozwiązania technologiczne sprawią, że wkrętarkę Bosch docenią nie tylko zapaleni majsterkowicze. Z pewnością urządzenie zasługuje na najwyższą z możliwych ocen, czyli piątkę!

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Wkrętarka Bosch IXO IV

 
 zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Podobne produkty

Porównaj ceny w sklepach internetowych


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl


4 komentarze


 1.  
  Ania i Marcin

  Sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest dużo śrubek , np naprawy laptopów itp
 2.  
  Wojtas

  Idealna do drobnych prac dla majsterkowiczów etc, polecam
 3.  
  Jolka

  Gdzie można kupić taką wkrętarki w Poznaniu? Chcę mężowi zrobić prezent
 4.  
  Daniel Ef

  cudo ! polecam 10/10

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)