0
Opublikowany 11 grudnia 2019 autor Brygida Wiechetek w wyposażenie
 
 

Ciekawe miejsca w domu na przechowywanie rzeczy i pamiątek.

regal przechowywanie
regal przechowywanie

Przechowywanie pamiątek w wielopokoleniowych rodzinach to temat rzeka. Najważniejsze wydaje się znalezienie miejsca, w którym skarby rodzinne przez lata będą mogły być przechowywane bez obawy, że materiał będzie niszczał.

Jeśli chcemy przeznaczyć jeden pokój w domu na przechowalnię rodzinnych pamiątek, powinniśmy przede wszystkim postarać się, aby w tym miejscu nie panowała przykra wilgoć.
Pod wpływem wilgoci wiele materiałów traci swoją naturalną strukturę, rozpadają się cząsteczki i wszystko po prostu niszczeje. Dotyczy to szczególnie papieru oraz tkanin.

Jeżeli możemy pochwalić się cennymi trofeami zdobywanymi przez członków rodziny, np. pucharami czy statuetkami – warto je wyeksponować dla ogólnego widoku.
Na gościach zaproszonych do domu z pewnością zrobią wrażenie. Rodzinne pamiątki w postaci starych zdjęć warto umieszczać w albumach lub w ramkach na ścianach.
Dla bezpieczeństwa dobrze będzie także fotografie zeskanować i umieścić w folderach na prywatnym komputerze. Dzięki temu mamy zabezpieczenie, jeśli któreś zdjęcie niespodziewanie zginie lub się z różnych powodów zniszczy.

Na przechowywanie pamiątek rodzinnych idealnym miejscem wydaje się strych. Właśnie w wielu filmach czy serialach to właśnie strych okazywał się strefą przeznaczoną na magazynowanie wszystkiego, co ma szczególną wartość sentymentalną. Można iść tym tropem, jeżeli jesteśmy pewni, że pamiątki nie zawsze pasują do wystrojów naszych domów.
W przypływie refleksji zawsze warto się udać na strych i wśród wielu gadżetów oddać się wspomnieniom.


Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów