0
Opublikowany 16 grudnia 2019 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Traktory ogrodowe STIGA: porównaj modele i wybierz najlepszy do swojego ogrodu!

tarktorek-stiga
tarktorek-stiga

W dużym ogrodzie pracy jest sporo, szczególnie w zakresie sezonowej pielęgnacji trawnika. Odpowiedni sprzęt ogrodniczy sprawia jednak, że to, co kojarzy się z wyczerpującym wysiłkiem, w rzeczywistości okazuje się całkiem przyjemnym zajęciem. Uniwersalne traktory ogrodowe przystosowane są zarazem do komfortowego i wydajnego koszenia, a dzięki zróżnicowanym akcesoriom możesz wykorzystać je także do wielu innych prac wokół domu.

Kompaktowa konstrukcja, najwyższej jakości materiały wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz upływ czasu umożliwiają zarazem bezpieczną, efektywną i efektowną pracę w zróżnicowanych, nawet trudnych, warunkach: na nierównym – nachylonym – terenie, czy w ujemnej temperaturze. Traktor ogrodowy to doskonałe rozwiązanie dla ogrodów o powierzchni od 2000 m² do 10000 m², gdzie tradycyjna kosiarka spalinowa nie sprawdza się najlepiej. Przy tym jest maszyną znacznie bardziej użyteczną, za co odpowiada dodatkowe wyposażenie obejmujące: agregat tnący przeznaczony do wysokiej trawy, szczotkę zamiatającą (również ze zbiornikiem w zestawie), zbierak trawy i liści, komplet motyk, walec z tworzywa, przyczepkę Combi, deflektor, pług śnieżny oraz odśnieżarkę. Z ich pomocą pielęgnacja trawnika staje się lekka, łatwa i przyjemna, a co najważniejsze zajmuje niewiele czasu.

STIGA dla dbających o przydomowy krajobraz

Praca w dużym ogrodzie – od 2000 m² do ok. 7000 m² – to zadanie dla wielozadaniowych traktorów ogrodowych generacji Park oraz Combi, dzięki którym naturalnie piękny trawnik jest efektem przyjemnej pracy wymagającej minimalnego nakładu sił.

Combi 1066 HQ zasila niezawodny silnik spalinowy SSP o mocy 3,6 kW, który automatycznie wyłącza się tuż po tym, gdy wstaniesz z fotela. To przemyślane rozwiązanie zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługi traktora. System tnący pozwala na jednorazowe wykoszenie pasu zieleni na szerokość 66 cm i wysokość od 30 do 70 mm. Duże koła (przednie 13″, tylne 15″) z głębokim bieżnikiem zaprojektowanym specjalnie do trawnika
w minimalnym stopniu ingerują w strukturę darni. Jednocześnie zapewniają najlepszą trakcję jazdy po mokrej trawie. Kosz o pojemności 150 litrów eliminuje konieczność częstego wyrzucania ściętej trawy, przez co znacznie przyśpiesza pracę w ogrodzie.

Niezawodny w pracy, prosty w obsłudze – traktor ogrodowy Combi 1066 HQ przystosowany jest do pracy z każdym, komu zależy na efektywnej i przyjemnej pracy w ogrodzie

stiga kosiarka

Źródło: www.stiga.pl

Park 740 PWX z silnikiem Briggs & Stratton o mocy 11,9 kW wyposażony w aerodynamiczny agregat tnący
o specjalnie wyprofilowanym kształcie i wyposażony w 3 swobodnie wirujące ostrza zapewnia możliwie największą dokładność cięcia. Umieszczony z przodu pozwala sprawnie wykosić trawnik w miejscach trudno dostępnych dla traktorów o tradycyjnej konstrukcji. Obrotowe osie kół wraz z przegubowym układem kierowniczym zwiększają zwrotność traktora, a Tobie ułatwiają skręcanie. W rezultacie okrąg nieskoszonej trawy jest mniejszy, a koszenie bardziej wydajne, szczególnie w przypadku roślinności ozdobnej – drzew i krzewów. Maszyna jest bardzo łatwa w utrzymaniu, co jest zasługą funkcji Quick Flip umożliwiającą uniesienie agregatu tnącego do 30
° w celu wyczyszczenia go z resztek pokosu.

Minimalny skręt, maksymalna precyzja koszenia – traktor ogrodowy Park 740 PWX wykosi każde zbędne źdźbło trawy, nawet w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie radzi sobie kosiarka spalinowa

kosiarka traktorek

Źródło: www.stiga.pl

Traktory z serii PRO to idealne rozwiązanie do skutecznej pielęgnacji trawnika wielopowierzchniowego – od 7000 m² do 10000 m². Doskonała funkcjonalność w praktyce oznacza łatwą obsługę i wydajną pracę bez względu na warunki.

Estate Pro 9122 XWS dwucylindrowym silnikiem Briggs & Stratton (układ V-Twin) o mocy 13,1 kW wyposażony jest w centralnie umieszczony agregat tnący z dwoma synchronizowanymi ostrzami, umożliwia jednorazowe wykoszenie pasa trawy o szerokości 122 cm. Specjalistyczne koła prowadzące zabezpieczają trawnik przed skalpowaniem — uwidocznieniem tkanek łodygi źdźbła, do którego dochodzi, gdy trawa koszona jest zbyt nisko. Funkcja regulacji wysokości cięcia w zakresie 25 – 100 mm pozwala dostosować pracę maszyny do indywidualnych wymagań mieszanki traw zasianej na trawnik. Karoseria wykonana z tworzywa typu ABS, odporna na uderzenia i płowienie, zachowuje nienaganny wygląd pomimo długotrwałej i intensywnej eksploatacji traktora. Natomiast ciężka przednia oś ze stali gwarantuje doskonałą stabilność maszyny. Duży kosz tekstylny o pojemności 360 litrów z funkcją dźwiękowego powiadomienia o napełnieniu, opróżniany dźwignią umieszczoną przy fotelu kierowcy (bez konieczności wstawania) dodatkowo zwiększa komfort obsługi traktora, a także przyśpiesza pracę w ogrodzie.

Mocny, by kompleksowo pielęgnować trawnik i na tyle delikatny, by w trakcie pracy nie uszkodzić darni – traktor ogrodowy Estate Pro 9122 XWS pomoże Ci obrać najlepszy kierunek na drodze do naturalnie pięknego ogrodu

kosiarki-traktorki-stiga

Źródło: www.stiga.pl

Tornado Pro 9118 XWS to dwucylindrowy silnik Kawasaki o dużej mocy 14,4 kW i elektrycznym rozrusznikiem, dzięki któremu traktor uruchamiany jest za pomocą lekkiego naciśnięcia przycisku „START”. Wzmocniony centralny agregat tnący o szerokości roboczej 121 cm z 3 ostrzami tnącymi, których wysokość pracy możesz regulować w zakresie 25 – 100 mm pozwala uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty pracy. Hydrostatyczna skrzynia biegów sterowana przy pomocy pedałów pozwala na płynną zmianę biegów bez konieczności zatrzymywania się, a tempomat – utrzymanie stałej prędkości jazdy. Szerokie koła z napędem 4×4 zapewniają stabilną pracę na niepewnym terenie – nierównym, pochyłym czy oblodzonym. W ten sposób maszyna, która na wiosnę i w lecie kosi trawę, zimą pełni funkcję odśnieżarki. Pracę uprzyjemnia wygodny, regulowany fotel
z miękkimi podłokietnikami wraz z intuicyjnym 6-diodowym pulpitem diagnostycznym, dzięki któremu możesz na bieżąco monitorować parametry pracy traktora.

Stabilna jazda po niestabilnym terenie – traktor ogrodowy Tornado Pro 9118 XWS pozwala na kompleksową i bezpieczną pracę wokół domu bez względu na panujące warunki

stiga-traktorek-kosiarka-opinie

Źródło: www.stiga.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając traktor ogrodowy?

Kluczowa jest powierzchnia trawnika, ponieważ warunkuje wybór odpowiedniego modelu traktora. Im większa, tym mocniejszej maszyny będziesz potrzebował. Inne, niemniej ważne parametry, to między innymi: moc silnika, pojemność zbiornika paliwa, wielkość kosza na pokos czy szerokość koszenia.

Kompleksowa pielęgnacja trawnika przy pomocy jednej maszyny

Atutem traktorów ogrodowych STIGA jest zsynchronizowany system koszenia obejmujący: zbieranie, mulczowanie (rozdrabnianie i równomierne rozsiewanie pokosu po powierzchni trawnika) oraz wyrzut boczny lub tylny. Wybrany tryb pracy możesz przełączyć na inny w dowolnym momencie podczas pracy. Dzięki gromadzeniu ściętych źdźbeł w pojemnym koszu unikniesz częstych przestojów. Mulczowanie, podobnie jak funkcja wyrzutu, eliminuje konieczność opróżniania zbiornika, a także odciąża od dodatkowej pracy — nawożenia trawnika.

Technologia chroniąca użytkownika

Bezpieczeństwo podczas pracy zapewnia między innymi wyłącznik bezpieczeństwa, który umieszczony jest pod fotelem kierowcy — gdy wstaniesz, unieruchomi pojazd wraz z agregatem tnącym. Szerokie i bieżnikowane koła zapewniają stabilną jazdę po niestabilnym terenie, tj. nachylonym, nierównym, śliskim czy zasypanym przez śnieg. Natomiast wysokiej jakości oświetlenie w postaci reflektorów LED umożliwia pracę o dowolnej porze dnia i nocy.

Wbrew pozorom koszenie wielopowierzchniowego trawnika nie musi zajmować całego dnia. Wydajny
i wielofunkcyjny traktor ogrodowy pozwala uporać się z tym zadaniem wyjątkowo szybko i sprawnie, dzięki czemu wciąż dysponujesz wystarczającą ilością czasu wolnego na korzystanie z uroków przydomowego ogrodu.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe