0
Opublikowany 12 grudnia 2019 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Ogrodzenie prywatnego terenu – rzecz bardzo ważna

ogrodzenie terenu
ogrodzenie terenu

Wyznaczenie terenu jest rzeczą szczególnie ważną w dzisiejszych czasach – każdemu zależy na tym, by określić granice miejsca budowy, ogrodzić las czy sprawić, by po prostu na naszym terenie nie chodziły osoby do tego nieupoważnione.

Właściciel terenu jest za ten teren odpowiedzialny, o czym czasami zapominają przechodnie. Chodzenie na przełaj przez plac budowy, wchodzenie z alkoholem do cudzego lasu, przechodzenie przez rozkopy… wszystko to jest działaniem, które stanowi duże niebezpieczeństwo. Z tego względu też poleca się dokładne ogradzanie terenu będącego czyjąś własnością.

W szczególności teren odgradzać muszą eksperci od budownictwa. Plac budowy nie jest miejscem dla osób nieupoważnionych, dlatego często inwestuje się w ogrodzenia przemysłowe, które pozwolą na stworzenie swoistej bariery pomiędzy przestrzenią publiczną a prywatną. Jeśli przyjrzymy się doniesieniom medialnym, to przynajmniej raz na miesiąc na placu budowy znajduje się kogoś, kto nie powinien tam być – a dla kogo może być w tej sytuacji często za późno.

Ogrodzenie terenu dla bezpieczeństwa

Organizatorzy wszelakich imprez również muszą brać pod uwagę, że teren festiwalu musi zostać odgrodzony dla bezpieczeństwa osób tam się znajdujących. W ten sposób określają oni, gdzie jeszcze jest teren, za który są odpowiedzialni.
Jeżeli uczestnikowi imprezy stanie się coś poza samym jej ogrodzeniem, to organizator rzeczonej odpowiedzialności ponosić nie będzie. Jeżeli jednak dojdzie do wypadku na terenie festiwalu (czyli w miejscu, które jest ogrodzone), organizującego czekają kłopoty. Z tego względu, na potrzeby festiwali, kupuje się ogrodzenia przenośne.

Teren prywatny – teren święty

Kwestią palącą są również oznakowania oraz ogrodzenia terenów prywatnych. Jeżeli ktoś posiada własny zagajnik czy pole i nie życzy sobie nieproszonych gości ze śmieciami, może własny teren zwyczajnie ogrodzić. To w szczególności ważne dla tych, którzy mieszkają w okolicy dróg dojazdowych.

Przez wąskie dróżki wieczorami i rankami przejeżdżają osoby mające ze sobą worki ze śmieciami. Alternatywą dla ogrodzenia jest zamontowanie monitoringu na posesji, a to mija się przecież z celem, zwłaszcza, jeśli mówimy o dużym terenie. Z tego względu każdy właściciel powinien inwestować w ogrodzenia, które pozwolą mu na zabezpieczenie swojej posiadłości i jednocześnie na to, by potem zwróciły mu się pieniądze z ubezpieczenia.
Reasumując, prywatni właściciele zawsze powinni wyraźnie oznaczać swój teren. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, a także dla higieny miejsc, które wzięli pod opiekę. W ten sposób nie będą oni odpowiadać za osoby, które wtargną na ich teren – bo ogrodzenie stanowi wyraźną informację, że jest to obiekt zamknięty.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe