0
Opublikowany 8 października 2018 autor Ania i Marcin w wyposażenie
 
 

Czym kierować się przy wyborze producenta AGD / RTV

Wybór AGD i RTV do nowego domu to nie lada wyzwanie. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują dziś masę rozwiązań zróżnicowanych pod względem technicznym i wizualnym. Na rynku nieustannie pojawia się coraz więcej nowinek technicznych i designerskich rozwiązań od bardziej lub mniej znanych producentów. Wysoka jakość sprzętu zależna jest od wielu czynników, a jednym z nich jest trwałość i solidność zastosowanych komponentów. Poniżej podpowiadamy czym kierować się przy wyborze producenta AGD i RTV.

kupujemy sprzęt agd

  • Wytrzymałość

 

Jednym z czynników, który bierzemy pod uwagę kupując sprzęt RTV czy AGD jest jego wytrzymałość. Każdemu kupującemu zależy przecież by zakupiony piekarnik czy mikrofalówka posłużyły przez wiele lat i nie uległa awarii już po kilkunastu użyciach. Odwiedzając sklepy zwróćmy więc uwagę z jakich komponentów zostały wykonane urządzenia, czy sprawiają wrażenie solidnych i trwałych. Aby upewnić się w swoich przekonaniach możesz zapytać znajomych, być może któryś z nich takowy sprzęt posiadał i jest w stanie powiedzieć Ci na jego temat znacznie więcej. Dodatkowo sprawdź opinie w internecie.

 

  • Cena w porównaniu do jakości

 

Nie oszukujmy się, kolejnym i niejednokrotnie decydującym punktem, który wpływa na kupno danego przedmiotu czy urządzenia jest cena. Niejednokrotnie zastanawiamy się czy uwzględniona kwota nie jest zbyt wysoka i czy kupując urządzenie za taką cenę nie przepłacimy. Jak się okazuje, Polacy są w stanie wydać więcej jeśli widzą w tym określony sens, w tym przypadku jest to jakość sprzętu. Jeżeli dodatkowe kilkaset złotych ma zagwarantować dłuższy czas i lepszą funkcjonalność sprzętu to zdecydowanie lepiej dopłacić.

 

  • Doświadczenie i zaufanie społeczeństwa

 

Kupując RTV lub AGD warto sprawdzić co na temat danego sprzętu mają do powiedzenia inni. Na internetowych forach aż roi się od wątków o funkcjonalnym i solidnym sprzęcie AGD i o tym, który z producentów sprawdza się najlepiej. Możesz również sprawdzić rankingi, gdzie w wartości procentowej uwzględnione jest zaufanie społeczeństwa co do konkretnego modelu. Czy warto wziąć pod uwagę doświadczenie i czas obecności marki na rynku? Sprawa sporna i choć większość z nas podświadomie bardziej ufa firmom doświadczonym i istniejącym na rynku od wielu lat okazuje się, że i te dopiero startujące mają nam do zaoferowania godne zainteresowania produkty.

 

  • Dostępność

 

Większość z nas nie chce kupować przysłowiowego “kota w worku” i zanim zdecydujemy się na dane urządzenie chcemy go dokładnie sprawdzić i upewnić się czy na pewno nam odpowiada dlatego też w tym przypadku dużo rzadziej kupujemy przez internet. Ważne jest też gdzie znajduje się salon i sklep z RTV i AGD danego producenta. Mało kto decyduje się na przejazd kilkuset kilometrów tylko po to by kupić pralkę czy zmywarkę. Dostępność sprzętu danego producenta jest więc ważna i w większości nie mając danego salonu blisko swojego miejsca zamieszkania zdecydujemy się na kupno sprzętu, którego znalezienie będzie o wiele prostsze.

 

  • Gwarancja i serwis

 

Niestety awarie nawet najlepszego sprzętu się zdarzają, dlatego też wybierając producenta powinieneś wziąć pod uwagę czy oferuje on gwarancję i czy w jego ofercie znajduje się serwis czyli naprawa urządzenia w razie usterki. Niektórzy producenci oferują gwarancję 5 lat na sprzęt AGD i RTV. Im dłuższa gwarancja tym większa pewność, że akurat ten model lodówki czy piekarnika sprawdzi się w naszym domu najlepiej i zapewni funkcjonalność przez wiele lat użytkowania.

 

  • Pochodzenie marki

 

Przeglądając oferty producentów, często bierzemy pod uwagę pochodzenie marki i kraj w jakim asortyment został wykonany. Są to ważne informacje, których powinien udzielić Ci każdy sprzedawca. Dużą popularność w ostatnim czasie zyskują produkty pochodzące od polskich producentów, które zdaniem naszych rodaków, charakteryzuje bardzo wysoka jakość i precyzja realizacji.

Polski sprzęt RTV i AGD

Jak się okazuje coraz większe uznanie zdobywa polski producent AGD i RTV – KERNAU. Zdaniem wielu Polaków to właśnie RTV i AGD z Polski jest jednym z najtrwalszych i najlepiej wykonanych. Dodatkowo, sprzęt jest funkcjonalny i trafia w gusta wszystkim wielbicielom tradycyjnych rozwiązań w nowoczesnej odsłonie. Choć dotychczas raczej stroniliśmy od sprzętu wyprodukowanego właśnie w naszym kraju, obecnie zdajemy się darzyć go znacznie większym zaufaniem. Przeglądając internetowe rankingi szybko zorientujemy się, że na czołowych pozycjach marek sprzętu AGD i RTV według naszych rodaków znajdują się: Bosch, Whirpool, Amica, Samsung. Dziś sytuacja znacznie się zmieniła i być może na wiodących pozycjach już niebawem zobaczymy właśnie Kernau.

Na rynku aż roi się od sprzętu różnych marek, do których zakupu zachęcają nas reklamy. Ich różnorodność i dobra dostępność sprawiają, że czujemy się zdezorientowani i nie wiemy co wybrać. Kraj pochodzenia i doświadczenie często nie jest wyznacznikiem jakości, a przed podjęciem decyzji o zakupie powinniśmy dokładnie się zastanowić, by w efekcie cieszyć się niezawodną funkcjonalnością przez wiele lat użytkowania.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl