Czy można wykonać piękny taras, który nie wymaga impregnowania? Czy elewacja z dodatkiem drewna zawsze musi być regularnie malowana? Na te pytania ze śmiałością można odpowiedzieć „nie!”. Istnieje materiał, który jest lepszy niż drewno elewacyjne czy tarasowe. Deski kompozytowe to doskonałe rozwiązanie, które wygląda naturalnie, ale nie wymaga konserwacji. Są produktami, które wykorzystują technologię łączenia naturalnych składników ze sztucznymi, dzięki temu zyskują większą trwałość i prezentują się wyjątkowo estetycznie.
Co to jest deska kompozytowa?
Dlaczego warto zainteresować się systemami kompozytowymi? Wiele osób myśli, że WPC, czyli skrót na określenie tworzywa Wood Plastic Composites, oznacza produkty plastikowe. Jednak deski z kompozytu to połączenie naturalnych komponentów z polimerami termoplastycznymi. Produkuje się w ten sposób deski, które wyglądają jak drewniane, a jednak pozbawione są ich wad. Nawet najwięksi miłośnicy produktów drewnianych muszą przyznać, że jest to materiał wymagający, a nawet zaimpregnowany nie jest w pełni zabezpieczony przed wilgocią i szkodnikami. W takich miejscach jak elewacja czy taras deski kompozytowe sprawdzają się znacznie lepiej. Nie są bowiem podatne na uszkodzenia pod wpływem wody, insektów albo grzybów. A przy tym nie można odmówić im pięknego wyglądu.
Deski kompozytowe- zalety
Deski z kompozytu mają dużą wytrzymałość na obciążenia i są mniej podatne na zniszczenie pod wpływem czynników atmosferycznych, nie tylko wspomnianej wody, ale także mrozu, śniegu i słońca. Mają znacznie dłuższą żywotność niż drewno, także ze względu na odporność na gryzonie. Nie pojawi się na nich grzyb, taras nie będzie gnił, a do tego się nie palą. Można wybrać system kompozytowy w wybranym kolorze czy wzorze, nie trzeba go malować ani impregnować. Deski łatwo się montuje i mają szerokie zastosowanie.
Zastosowanie desek WPC
Dostawca systemów kompozytowych w Polsce – Technomac, zwraca uwagę na to, że deski te stanowią alternatywę dla naturalnych, ale jednocześnie także są przyjazne środowisku i może je po zużyciu w całości recyklingować. Nie zmienia to faktu, że wysoka trwałość i walory użytkowania pozwalają na ich wszechstronne stosowanie na budynkach oraz jako podłogi tarasowe. Można je także układać na balkonach, molach, pomostach, można wykonywać z nich obudowy basenów, ogrodzenia, a także tworzyć małą architekturę ogrodową: stoły, ławki, kwietniki, piaskownice oraz alejki i ścieżki.
Oczywiście przydają się też do wykańczania budynków. Deski kompozytowej można użyć na całości budynku lub jako dekoracji poszczególnych ścian. Są przy tym łatwe w utrzymaniu w czystości. Deski kompozytowe nie są co prawda odporne na plamy, ale wystarczy regularne oczyszczenie powierzchni, zapewnienie wentylacji i odpływu wody, by cieszyć się pięknym tarasem przez lata. Powierzchnię tarasu, balkonu, ścieżki czy kładki należy regularnie zamiatać i usuwać z nich liście, gałązki, piasek, śmieci i resztki jedzenia. Wszelkie przedmioty, które stoją na tarasie, warto co miesiąc przestawić w inne miejsce. Plamy z tłuszczu lub oleju, wina, kawy, owoców należy szybko usunąć wodą z detergentem, by nie pozostawiły śladu.
Sklep Technomac — systemy kompozytowe
Jeśli zainteresował Was temat desek kompozytowych i rozważacie ich montaż w domu lub w ogrodzie, warto poszukać sprawdzonego dostawcy, który zapewni kompleksową obsługę. Pamiętając o tym, że zakup desek kompozytowych to inwestycja na lata, lepiej skorzystać ze sprawdzonych firm.
Zespół Technomac zawsze stara się, by dostarczone produkty spełniały wszystkie oczekiwania klienta. Dystrybuuje też tylko te, które nadają się do recyclingu, co jest w obecnych czasach niezwykle cenione. Deski kompozytowe można nie tylko zamówić, ale warto także zdecydować się na skorzystanie z pomocy z projektowania tarasu, balkonu lub domu, a także poprosić o wycenę montażu. Firma dostarcza swoje produkty na terenie całego kraju, sklep nie jest więc tylko lokalny, ale dostępny dla każdego. Wreszcie nie trzeba mieć rozterek: drewno czy plastik. Można wybrać produkt, który łączy walory jednego i drugiego materiału.