1
Opublikowany 24 sierpnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Monitoring IP – nowoczesne cacko dla domuJeśli myślisz o zainstalowaniu monitoringu w swoim domu lub firmie zdecydowanie powinieneś zapoznać się z zaletami monitoringu IP. Ten nowoczesny i profesjonalny system wykorzystuje najlepsze zdobycze techniki, a dzięki coraz większej popularności jest to także system stosunkowo niedrogi i bardzo opłacalny.

Szczegółowy obraz wysokiej jakości

Jeśli szukasz systemu monitoringu, który zagwarantuje znakomitą jakości obrazu powinieneś poznać wszystkie zalety monitoringu IP. Jest to nowoczesny monitoring sieciowy, który umożliwi ci podgląd obrazu na swoim komputerze osobistym w niemal każdym miejscu na ziemi. Kamery sieciowe zapewniają doskonałą jakość obrazu i wyraźnie odzwierciedlają nawet bardzo małe szczegóły. Na rynku systemów CCTV to zdecydowany lider w tym zakresie – oferuje kamery o rozdzielczości nawet 4Mpx (dla porównania – najlepsze kamery standardowe to zaledwie 2Mpx). Taka jakość zrobi wrażenie nawet na największych sceptykach.

 

Dodatkowo kamery ( https://www.montersi.pl/kamery-ip ) w monitoringu IP wyposażone są we wsparcie cyfrowej lub sprzętowej funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR). Dzięki temu mogą doskonale rejestrować także silnie kontrastowy plan z jednoczesną obecnością bardzo jasnych i bardzo ciemnych obiektów.

System obsługiwany zdalnie

Monitoring IP wykorzystuje zalety sieci ethernet, dlatego całym systemem możemy sterować zdalnie. Każda kamera i rejestrator systemu to mini-komputer podłączony do sieci internetowej. Do systemu możemy podłączyć się na odległość i zdalnie kontrolować wszystkimi działaniami kamer. W taki sposób na przykład będąc na wakacjach masz dostęp do podglądu obrazu, do nagrań, a także możliwość sterowania kamerami obrotowymi itd. Możesz także zmieniać poszczególne ustawienia systemu, także zdalnie.

 

Sterowanie systemem monitoringu na odległość to obecnie jedna z najbardziej pożądanych funkcji w domach inteligentnych. Monitoring IP podnosi bezpieczeństwo domu – możemy nim objąć całą posesje i „podglądać” co się dzieje, kiedy nas nie ma. Inteligentny monitoring IP posiada także możliwość wysyłania powiadomień w przypadku, gdy wykryje intruza.

Transmisja sygnału w sieci Ethernet

Warto zwrócić uwagę na to, że duża część kamer i rejestratorów IP jest zgodna ze standardem sieciowym Power over Ethernet (PoE). Takie rozwiązanie zapewnia transmisję obrazu i zasilanie kamer za pomocą standardowej skrętki komputerowej (kabla sygnałowego przesyłającego sygnał zarówno analogowy, jak i cyfrowy). Największe zalety takiego rozwiązanie to mała ilość przewodów, dzięki czemu instalacja jest szybsza i łatwiejsza. Dodatkowo zapewnia to możliwość zamontowania kamer w trudno dostępnych i nietypowych miejscach, do których nie ma możliwości doprowadzenia standardowych zasilaczy, a ponadto sieć Ethernet nie wymaga żadnej konfiguracji. Oznacza to, że sieć PoE automatycznie rozpoznaje kamery do niej dostosowane i automatycznie je zasila.

Proste i tanie zapisywanie nagrań

Duża część kamer IP wyposażona jest ponadto w gniazda na kartę micro SD, dzięki czemu mogą pracować całkowicie samodzielnie i tworzyć archiwum nagrań. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie na przykład dla lokali i sklepów, które tym sposobem obniżą koszty działalności.

Jeśli poszukujesz dodatkowych informacji na temat monitoringu IP odwiedź naszą stronę www.montersi.pl i przeczytaj wszystko o monitoringu sieciowym. Możesz także porozmawiać z naszym firmowym konsultantem, który wyjaśni wszystkie zawiłości i pomoże ci dobrać sprzęt dopasowany do twoich wymagań.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz