0
Opublikowany 25 sierpnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak urządzić ładną i funkcjonalną sypialnię?


Sypialnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To tutaj regenerujemy siły po dniu pełnym wyzwań – ważne jest, żeby sypialnia sprzyjała odpoczynkowi i gwarantowała nam zdrowy, spokojny sen. Właściwie urządzona sypialnia to taka, która jest jednocześnie ładna i praktyczna. Jak każde pomieszczenie również sypialnia powinna cieszyć oko, ale przede wszystkim – dobrze spełniać swoją funkcję. Musi zapewnić nam możliwość odpoczynku i zgromadzenia sił na następny dzień pracy.

Łóżko – najważniejszy mebel w sypialni

Urządzenie sypialni, która będzie nam dobrze służyła, wcale nie jest proste. Każdy z nas ma bowiem inny gust i inne potrzeby. Co do jednego jesteśmy jednak zgodni wszyscy: najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Musi być solidne i wygodne, tak żeby umożliwiało nam wyspanie się i nie wpływało negatywnie na nasz kręgosłup.

lozko-tapicerowane

Zdjęcie pobrane ze strony: MebleFirany
Wybierając łóżko, w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na jego funkcjonalność, dopiero później na estetykę. Jeśli łóżko będzie ładne, ale niewygodne, i tak szybko nam obrzydnie. Na co zwracać uwagę, kupując łóżko? Przede wszystkim na jego fachowe wykonanie. Dobre łóżko to takie, które się nie chybota, jest stabilne i solidnie wykończone. Kolejna kwestia to materac – ten w największym stopniu decyduje o tym, że w łóżku śpi nam się wygodnie. Nie może być za twardy, ani za miękki, musi być idealnie dostosowany do naszych potrzeb – wiele sklepów oferuje możliwość wymiany materaca, który okazał się nie do końca odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Jak wielkie łóżko wybrać?

Istotną kwestią jest również wybór wielkości łóżka. Choć może się wydawać, że im większe łóżko, tym lepsze, to ta zasada nie zawsze się sprawdza. Jeśli nasza sypialnia jest wyjątkowo mała, nie wstawiajmy do niej największego łoża, jakie znaleźliśmy w sklepie, bo niepotrzebnie zagracimy przestrzeń i trudno nam będzie się po niej poruszać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest materac 140×200 dostępny między innymi na https://www.meblefirany.pl/pl/c/Materac-140×200/255 – idealny dla dwóch osób, świetnie sprawdzi się zarówno w dużej jak i w mniejszej sypialni. Zapewnia wysoki komfort snu, jednocześnie nie pozbawiając nas dodatkowych metrów kwadratowych w sypialni – które stanowczo lepiej jest wykorzystać np. na zabudowaną szafę.

materace

Zdjęcie pobrane ze strony: MebleFirany


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz