Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Ekogroszek miękki 20 kg Tani Opał

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Ekogroszek miękki Tani Opał 20 kg
 
Producent: Tani Opał
 
Klasyfikacja: paliwo do kotłów
 
Specyfikacja: waga: 20 kilogramów
 
Wyposażenie:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra cena, mała ilość popiołu, produkt ekologiczny

Minusy


brak


Ekogroszek miękki marki Tani Opał to doskonały i wydajny produkt należycie spełniający swoje zadanie. Stanowi idealny środek opałowy zapewniający uzyskanie najlepszej wartości cieplnej w połączeniu z atrakcyjną ceną. Jak sama nazwa wskazuje jest produktem przyjaznym dla środowiska. Zawarta weń śladowa ilość siarki pozwala na znaczne wydłużenie okresu użytkowania kotła i przewodów kominowych. Generowana przez produkt niska ilość popiołu pozwala na rzadsze czyszczenie […]

1
Opublikowany 14 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest węgiel do kotłów z podajnikiem, typu ekogroszek, polskiej marki Tani Opał. Paliwo to dystrybuowane jest w workach o masie 20 kilogramów. Czy to dobry wybór? Jakie cechy odróżniają go od innych typów opału? Za moment postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zaczynajmy!
 

Ekogroszek miękki marki Tani Opał to doskonały i wydajny produkt należycie spełniający swoje zadanie. Stanowi idealny środek opałowy zapewniający uzyskanie najlepszej wartości cieplnej w połączeniu z atrakcyjną ceną. Jak sama nazwa wskazuje jest produktem przyjaznym dla środowiska. Zawarta weń śladowa ilość siarki pozwala na znaczne wydłużenie okresu użytkowania kotła i przewodów kominowych. Generowana przez produkt niska ilość popiołu pozwala na rzadsze czyszczenie komory spalania. Ekogroszek marki Tani Opał nadaje się do wykorzystania we wszelkiego rodzaju kotłach z automatycznymi podajnikami paliwa. Dzięki odpowiedniej selekcja surowca, zjawisko szlakowania i koksowania podczas procesu spalania zostało ograniczone do absolutnego minimum.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu jest to nic innego jak węgiel brunatny o współczynniku granulacji mieszczącym się w przedziale od 5 do 25 milimetrów. Węgiel sprzedawany jest w workach foliowych, wyposażonych w system mikrowentylacji, o masie 20 kilogramów. Ekogroszek z powodzeniem może być zastosowany w takich piecach jak: kotły z podajnikiem ślimakowym, kotły z podajnikiem tłokowym, kuchnie węglowe czy piece konwencjonalne. Co do samego surowca, spala się on długim i jasno świecącym płomieniem i ma ciemną, matową barwę. Wartość opałowa ekogroszku Tani Opał mianowana jest na 22 MJ/kg, zaś całkowite ciepło spalania określa się na około 27 MJ/kg. Ze swej struktury surowiec odprowadza odpowiednio 20-25 % wilgoci, do 1,7 % siarki oraz generuje maksymalnie 10 % popiołu.

 
Cenowo produkt przedstawia się całkiem optymalnie. Opakowanie 20 kilogramowe to koszt niespełna 12 złotych w sieci marketów Castorama. Jak można łatwo porównać i przeliczyć cena ekogroszku Tani Opał za tonę klaruje się na poziomie około 600 złotych. Średni poziom cenowy ekogroszku z ubiegłorocznej zimy kształtował się na poziomie 750-900 złotych. Daje to nam przybliżoną oszczędność nawet do 300 złotych w zależności od regionu. Ocena ogólna – szóstka!
 

Źródła: Grafika Google, Castorama.

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    marek

    a gdzie go kupić

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)