Lutownica transformatorowa Dedra DED7538 200W

Lutownica to użyteczne urządzenie, które przyda się w warsztacie każdego domowego majsterkowicza. Jak jednak wybrać odpowiedni model, tak, aby nie przepłacić, a jednocześnie cieszyć się jego bezawaryjnością i niezawodnością? Warto postawić na sprawdzone urządzenie, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród zadowolonych użytkowników. W związku z powyższym wzięliśmy na warsztat lutownicę transformatorową firmy Dedra, model DED7538 200 Watt, która jest zdecydowanym liderem na rynku niezawodnych, a zarazem niedrogich lutownic w naprawdę korzystnej cenie. Czy jednak to kompaktowe urządzenie zasługuje na to zaszczytne miano? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Tym, co zdecydowanie wyróżnia już na pierwszy rzut oka lutownicę Dedra na tle konkurencji, jest jej solidna obudowa. Została ona wykonana z wysokiej klasy tworzywa sztucznego w kolorze czarno-zielonym, które nie tylko jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ale oprócz tego charakteryzuje się wytrzymałością, jeśli chodzi o wysokie temperatury. Ponadto rękojeść lutownicy została wykonana z ogromną starannością i jest wyprofilowana tak, aby perfekcyjnie układała się w dłoni nawet podczas długiej, wielogodzinnej pracy. Obok ergonomicznych kształtów kolejnym bezsprzecznym atutem lutownicy są jej niewielkie rozmiary, które gwarantują komfort korzystania z urządzenia w każdych warunkach, a także ułatwiają przenoszenie czy też przewożenie lutownicy, nawet na spore odległości.

Lutownica Dedra DED7538 200 Watt to lutownica typu transformatorowego, co w skrócie oznacza, iż jej integralną częścią jest transformator, gwarantujący krótki czas nagrzewania się urządzenia oraz odpowiadający za szybką gotowość lutownicy do pracy tuż po uruchomieniu. Dzięki zastosowaniu podwójnego grota, praca z urządzeniem jest nie tylko niezwykle wygodna, ale i precyzyjna. Ponadto oba groty zostały wykonane z wysokiej klasy nierdzewnego metalu, odznaczającego się doskonałą odpornością na wilgoć oraz wszelkie niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dzięki wysokiej mocy urządzenia, wynoszącej aż 200 W, udało się maksymalnie przyśpieszyć proces nagrzewania się lutownicy oraz skrócić czasy spoczynku urządzenia pomiędzy poszczególnymi sesjami lutowania.

Przy pomocy lutownicy możliwe jest wykonywanie klasycznego tzw. lutowania miękkiego przy pomocy spoiwa lutowniczego, jakim najczęściej jest popularnie wykorzystywana w tym celu cyna. Lutownica firmy Dedra posiada trzy tryby pracy, które różnią się od siebie zakresem temperatur pracy urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie temperatury do rodzaju lutowanego materiału. Maksymalna temperatura, do jakiej mogą nagrzać się groty lutownicy, wynosi aż 600 stopni Celsjusza.

Na sam koniec nie sposób nie wspomnieć o chyba największym atucie lutownicy, który czyni pracę z nią prawdziwą przyjemnością. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w diodę led, za pomocą której możemy precyzyjnie doświetlić miejsce pracy. Z pewnością to udogodnienie przypadnie do gustu każdemu majsterkowiczowi.

Jak widać, lutownica Dedra DED7538 200 Watt posiada wiele zalet, które zdecydowanie przemawiają za jej zakupem. Nas również to poręcznie urządzenie urzekło i nie możemy wystawić mu innej oceny niż piątka!

 

 

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Brak w tym temacie, zobacz filmy naszego autorstwa

 zobacz pozostałe .

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 1

  1. Kamil says:

    Mam od dawna i sobie chwalę, kable zlutuje ! daje rade !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje