0
Opublikowany 28 kwietnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Czy opłaca się kupować myjkę ciśnieniową?Bez odkurzacza trudno wyobrazić sobie czysty dom i warsztat. Dlaczego myjka nie jest równie popularnym narzędziem do prac w ogrodzie i wokół domu? Zobacz, czy kupno myjki wysokociśniowej będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Przyglądamy się urządzeniom do mycia – ich funkcjom i wymiennym końcówkom.

Gdzie myjka ciśnieniowa znajdzie zastosowanie

Bez niej nie obędzie się żadna myjnia samochodowa i zakłady przemysłowe. Profesjonalne myjki wysokociśnieniowe to elektronarzędzia, które pozwalają w krótkim czasie wyczyścić duże powierzchnie – posadzki w warsztatach, auta dostawcze, dachy budynków. Najpopularniejsze są myjki Karcher, ale na rynku znajdziesz też narzędzia i elektronarzędzia innych producentów.

Myjka ciśnieniowa w użytku domowym

Myjka przyda się do umycia pojazdu – w ten sposób można zrezygnować z usług profesjonalnych myjni. Umyjesz nią nie tylko auto, ale też sprzęt ogrodniczy. Umożliwia również łatwe zmywanie tarasu, posadzki warsztatowej czy narzędzi. Dostępne są również specjalne myjki przeznaczone do mycia okien. Sprzęt do mycia szyb jest z reguły lżejszy i bardziej poręczny niż myjki o zastosowaniu przemysłowym – najprostsze modele są napędzane przez akumulator. Ssawki zbierają zabrudzenia i smugi. Myjki do okien można też stosować do sprzątania kabin prysznicowych, witryn sklepowych i innych powierzchni wykonanych z szyby. Zastosowanie myjki ciśnieniowej w dużej mierze zależy od dołączonych akcesoriów.

cz tego ważne są też wydajność, maksymalna temperatura doprowadzanej wody oraz moc napędu. Myjki ciśnieniowe o najwyższym ciśnieniu znajdują zastosowanie profesjonalne – należy pamiętać, że zbyt wysokim ciśnieniem nie można czyścić wszystkich powierzchni, bo grozi to ich uszkodzeniem. Do użytku domowego wystarczy narzędzie o ciśnieniu wody w granicach od 80 do 160 bar. Optymalna moc takiego urządzenia do ok. 2 kW.

o praktycznych elementów można zaliczyć lancę teleskopową, która ułatwia dostanie do wyżej położonych fragmentów ścian, elewacji czy dachów samochodów osobowych. Dysza rotacyjna wytwarza obracający się strumień wody, który można wykorzystać na przykład do podlania ogródka. Jeśli chcesz łatwo czyścić tapicerkę samochodową, możesz wyposażyć swoją myjkę w dyszę do pielęgnacji tekstyliów. Do mycia powierzchni płaskich, takich jak ścian i podłogi możesz wybrać specjalną, płaską szczotkę o trójkątnym kształcie.

Szybkozłącza do myjek

Zakup myjki to dobra inwestycja, gdy można do niej znaleźć kompatybilne elementy dodatkowe. Jeśli kupujesz urządzenie do mycia samochodu czy podlewania ogródka, wybierz myjkę z systemem szybkozłącza. To umożliwia bardzo szybkie podłączenie węża, pistoletu czy szczotki czyszczącej, bez konieczności używania narzędzi. W ofercie wiodących producentów myjek znajdziesz szeroki wybór elementów uzupełniających, a wśród nich zestawy do czyszczenia rynien, rur czy auta – jedno narzędzie ułatwi Ci w ten sposób wiele prac.

 

Zobaczmy aktualną ofertę myjek ciśnieniowych na rynku


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz