Oprawa oświetleniowa ORNO SAMUM

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest oprawa oświetleniowa z wbudowanym czujnikiem ruchu marki ORNO, model SAMUM oznakowany w katalogach jako OR-OP-304BE27ZMR. Warto przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu bowiem skrywa w sobie ono naprawdę wysoki potencjał. Zaczynajmy!

Oprawa oświetleniowa ORNO SAMUM to oprawa przeznaczona w głównej mierze do automatycznego oświetlania pomieszczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokali mieszkalnych czy użytkowych. Swój „automatyzm” zawdzięcza zastosowaniu wewnątrz konstrukcji czujnika pasywnej podczerwieni, który reaguje z chwilą pojawienia się ruchu i zapala światło. Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie dla użytku publicznego i domowego w takich miejscach jak klatki schodowe, piwnice, korytarze, garaże, hale czy magazyny. Głównymi wyznacznikami oprawy oświetleniowej ORNO SAMUM są regulacja czasu świecenia TIME oraz regulacja natężenia światła LUX.

lampa elewacyjna orno opinie

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu, oprawa ORNO SAMUM OR-OP-304 zasilana jest napięciem 230V o częstotliwości przepływu prądu rzędu 50 Hz. Maksymalne możliwe obciążenie oprawy równe jest jednej żarówce o mocy 60 W. Kąt widzenia czujnika ruchu mianowany jest na 180 stopni. Typ oprawki to ceramiczna odmiana E27 o stopniu ochrony IP44. Klosz oprawki został wykonany w całości ze wzmocnionego plastiku. Występuje w dwóch podstawowych kolorach – czarnym i białym. Unikatowa konstrukcja umożliwia regulację czasu świecenia, a także stopnia czułości natężenia światła.

Cena podobnie jak jakość produktu utrzymana jest na całkiem satysfakcjonującym obie strony poziomie. Koszt zakupu oprawy ORNO SAMUM OR-OP-304BE27ZMR wynosi niewiele ponad 50 złotych. Osobiście uważam, że warto zainwestować w tego typu produkt zamiast w rozwiązanie standardowego typu – przyniesie nam ono naprawdę duże korzyści zarówno pod względem praktycznym, jak i ekonomicznym. Ocena ogólna – piątka!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu.

lampa z czujką ruchu orno

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje