Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Oprawa oświetleniowa ORNO SAMUM

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ORNO SAMUM OR-OP-304BE27ZMR
 
Producent: ORNO
 
Klasyfikacja: oprawy oświetleniowe
 
Specyfikacja: obciążenie - 1x 60W, zasilanie - 230V, 50Hz
 
Wyposażenie:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość, wbudowany detektor ruchu

Minusy


brak


Oprawa oświetleniowa ORNO SAMUM to oprawa przeznaczona w głównej mierze do automatycznego oświetlania pomieszczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokali mieszkalnych czy użytkowych. Swój “automatyzm” zawdzięcza zastosowaniu wewnątrz konstrukcji czujnika pasywnej podczerwieni, który reaguje z chwilą pojawienia się ruchu i zapala światło. Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie dla użytku publicznego i domowego w takich miejscach […]

0
Opublikowany 19 kwietnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest oprawa oświetleniowa z wbudowanym czujnikiem ruchu marki ORNO, model SAMUM oznakowany w katalogach jako OR-OP-304BE27ZMR. Warto przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu bowiem skrywa w sobie ono naprawdę wysoki potencjał. Zaczynajmy!
 

Oprawa oświetleniowa ORNO SAMUM to oprawa przeznaczona w głównej mierze do automatycznego oświetlania pomieszczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokali mieszkalnych czy użytkowych. Swój “automatyzm” zawdzięcza zastosowaniu wewnątrz konstrukcji czujnika pasywnej podczerwieni, który reaguje z chwilą pojawienia się ruchu i zapala światło. Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie dla użytku publicznego i domowego w takich miejscach jak klatki schodowe, piwnice, korytarze, garaże, hale czy magazyny. Głównymi wyznacznikami oprawy oświetleniowej ORNO SAMUM są regulacja czasu świecenia TIME oraz regulacja natężenia światła LUX.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu, oprawa ORNO SAMUM OR-OP-304 zasilana jest napięciem 230V o częstotliwości przepływu prądu rzędu 50 Hz. Maksymalne możliwe obciążenie oprawy równe jest jednej żarówce o mocy 60 W. Kąt widzenia czujnika ruchu mianowany jest na 180 stopni. Typ oprawki to ceramiczna odmiana E27 o stopniu ochrony IP44. Klosz oprawki został wykonany w całości ze wzmocnionego plastiku. Występuje w dwóch podstawowych kolorach – czarnym i białym. Unikatowa konstrukcja umożliwia regulację czasu świecenia, a także stopnia czułości natężenia światła.

Cena podobnie jak jakość produktu utrzymana jest na całkiem satysfakcjonującym obie strony poziomie. Koszt zakupu oprawy ORNO SAMUM OR-OP-304BE27ZMR wynosi niewiele ponad 50 złotych. Osobiście uważam, że warto zainwestować w tego typu produkt zamiast w rozwiązanie standardowego typu – przyniesie nam ono naprawdę duże korzyści zarówno pod względem praktycznym, jak i ekonomicznym. Ocena ogólna – piątka!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu.


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)