0
Opublikowany 22 maja 2017 autor ztaraszewska w Inspiracje
 
 

Esktrawaganckie schody wewnętrzne białe i czarneSchody nie muszą prezentować naturalnych odcieni drewna. Równie ciekawe, co nieszablonowe będą modele utrzymane w bieli czy czerni – kolorach nietypowych dla tego elementu wykończenia wnętrza.

Do jakich wnętrz pasują schody białe?

Biel to kolor uniwersalny, więc schody będą pasować praktycznie do każdego wnętrza. Co więcej, w dużych domach podkreślą przestrzeń, a w małych – dodadzą jasności i przestronności. Schody mogą być białe, łącząc białe stopnie z białą balustradą, jak i połączeniem bieli z kolorem naturalnego drewna, co sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich.

Kiedy warto postawić na schody czarne?

Czarne schody wewnętrzne będą świetnym wykończeniem dużego pomieszczenia, szczególnie jeżeli postawimy na designerskie elementy, jak np. balustradę z blachy o laserowo wycinanych wzorach. Schody mogą też być ozdobą, jeżeli składać się będą wyłącznie ze stopni, a ich konstrukcja zostanie ukrywa w ścianie.

Nie wszystko musi być białe lub czarne

Rozwiązaniem pośrednim może być zestawienie jasnych i ciemnych barw. Równie interesująco będą prezentować się schody o białych stopniach oraz ciemnej konstrukcji, jak i te, których stopnie i balustrada będą utrzymane w kolorze czarnym, a konstrukcja i pochwyt – w nieskazitelnej bieli.

Źródło: Rintal Polska


ztaraszewska