6
Opublikowany 20 maja 2017 autor Inspektor House w Blog
 
 

Inspektor House – Potrzeba – Grota Nieruchomości a Matka WynalazkówPotrzeba

Inspektor House – Potrzeba – Grota Nieruchomości a Matka Wynalazków

Uwielbiam czasem przysiąść i zwyczajnie zacząć pisać. Najlepiej w jakimś cichym przytulnym kącie gdzie myśli płyną rzeką pomysłów, wlewając się do mórz i oceanów twórczości. Znacie to ?

Dobrze jak towarzyszy temu sprzyjająca wenie muzyka :) Mnie, każdy obraz kojarzy się z muzyką, wszystko wydaje dźwięki, zaczyna się od dźwięków, a na obrazie kończy.

Tym razem w głowie grało – 

Potrzeba potrzeb.

Dla jednych dom to sanktuarium, ostoja, gdzie toczy się codzienne rodzinne życie, dla niektórych dom to hotel i miejsce odpoczynku w przerwach, kiedy sił już brak, a dla jeszcze innych to powołanie, praca.


Dla mnie to wszystko razem, a dodatkowo piękne obiekty mówiące swoistym językiem warte sfilmowania i uwiecznienia, efekt pomysłowości i skomplikowanych działań ludzkich.

Od architektów rysujących projekty, przez ekipy budowlane, urzędników, inspektorów budowlanych, firm projektowych, remontowych, administratorów, pośredników, biur nieruchomości, aż do fotografów, filmowców czy właścicieli.

To wszystko sprawia, że nieruchomości są takie wyjątkowe, piękne, błyszczące w swojej własnej klasie.

Ludzki Geniusz.

Zazwyczaj mało kto zastanawia się, patrząc na nieruchomość, ile ludzkich głów i rąk musiało przyczynić się do tego, żeby budynek … był.
Stał stabilnie, nie posypał się z pierwszym lepszym podmuchem wiatru, z pierwszą lepszą burzą, dlaczego wygląda, tak jak wygląda i dlaczego spełnia akurat takie, a nie inne nie rzadko wysublimowane oczekiwania mieszkańców.

Ludzki geniusz, kreatywność i potrzeba posiadania dachu nad głową w każdych warunkach klimatycznych na naszej planecie, oraz różnorodność indywidualnych potrzeb spowodował tak wielki rozrost branży, projektów budynków i wnętrz.

Technika i style budowania poszły tak bardzo do przodu, że w zasadzie przyzwyczailiśmy się do tego, że domy są w górach, dolinach, na wodzie, w środku lasu, na drzewach, w kontenerach, na lodzie i gdzie tylko mamy potrzebę i ochotę zamieszkać.

Potrzeba matką wynalazków.

Aż trudno sobie wyobrazić przyszłość branży nieruchomości, pewnie jeszcze paręnaście może parędziesiąt lat i futurystyczne biura nieruchomości będą sprzedawać ziemie i domy poza Ziemią :).

Wszystko możliwe, przecież potrzeby rodzą nowe potrzeby, w końcu tak to pierwotnie było prawda?

Ludzie potrzebowali schronienia, dachu nad głową grota w jaskini — i to wystarczało, potrzeba „poczucia” bezpieczeństwa zapewniona.

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym przyszły kolejne potrzeby zrodzone z tej pierwotnej. Skoro mamy już schronienie (dom), to potrzebujemy wyposażenia naszej pierwotnej „groty”. Komfort życia wzrósł i wszelkie lodówki, pralki, telewizory, zmywarki, komputery, meble, dywany i cała masa innych dóbr luksusowych na stałe zajęła oczywiste teraz miejsce w domach.

Stały element życia.

Jest to absolutnie wspaniałe i naturalną konsekwencją postępu, świat się skurczył, a dzisiejsza technologia pozwala na odbywanie podróży w rozmaity sposób, również wirtualny. Gdzie tylko jest człowiek, są i domy, nieruchomości, dzieła, o których warto pisać, rozmawiać i uwieczniać je na fotografiach i filmach.

A teraz usiądź wygodnie i korzystając z dzisiejszej technologii, przejdźmy się razem po jednej z nich. Co ty na to?

Linki Inspektora House:

Zachęcam Was drodzy czytelnicy do wspierania Inspektora House również na portalach społecznościowych.

https://www.youtube.com/channel/UCMZJBMfGsje7i2FvwzpLhew

https://twitter.com/Inspektor_House

https://www.facebook.com/inspektorhouse/

Każdy komentarz, polubienie, udostępnienie czy subskrypcję doceniam i ze szczerego serca dziękuję!

Pozdrawiam Was.

Inspektor House


Inspektor House

 
„Inspektor House”, to jedyna w swoim rodzaju seria mająca na celu pomóc oferentom jak najciekawiej przedstawić ich nieruchomość, zachowując przy tym pełen obiektywizm i prawdę o niej aby przyszłym nabywcą, najemcą, pomóc w dokonaniu wyboru w gąszczu ofert na rynku nieruchomości.