0
Opublikowany 3 czerwca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Fotowoltaika Kalkulator – czy panele mają sens?Podstawowym czynnikiem, który pozwala szacować realną wielkość instalacji fotowoltaicznej jest wysokość płaconych rachunków za prąd. Co w przypadku nowego domu, który jeszcze nie istnieje?

Jak określić wielkość instalacji, kiedy nasz dom jest dopiero na etapie budowy lub stoi w stanie surowym, więc fizycznie nie możemy określić zużycia energii? Jak w takim wypadku oszacować moc fotowoltaiki dla takiego budynku?

Energia- ile jej potrzeba?

Dla budynków, które są od jakiegoś czasu użytkowane, sytuacja jest prosta. Moc instalacji jest odzwierciedleniem wysokości płaconych rachunków. To daje nam pewność, że instalacja jest perfekcyjnie dopasowana do naszego zapotrzebowania. Nie za duża, nie za mała.

Optymalnie dostosowana do potrzeb moc fotowoltaiki ma wiele zalet. Są to przede wszystkim:

  • Maksymalnie niskie rachunki za prąd
  • Optymalnie dopasowane koszty instalacji

Fotowoltaika – Kalkulator pomoże Ci określić zużycie prądu!

Kiedy mamy do czynienia z nowymi budynkami, oszacowanie zużycia prądu nie jest w pełni precyzyjne. Ciężko przewidzieć jakie jest zużycie prądu na jedną osobę. Jak w takim razie zaplanować instalację dla nowego budynku? Przede wszystkim weź pod uwagę formę ogrzewania i urządzenia z jakich korzystasz na co dzień. Aby zrobić to najdokładniej jak to możliwe, skorzystaj z interaktywnego Fotowoltaika Kalkulatora.

Fotowoltaika już podczas projektowania domu

Już na tym etapie jesteś w stanie uprościć montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wpłynąć na przyszłe zyski jakie dadzą Ci panele. Warto pomyśleć o orientacji i nachyleniu dachu, rozmieszczeniu krokwi i wielu innych elementach. Najlepiej już podczas budowy udać się na konsultację ze specjalistą od instalacji. Montaż paneli jest możliwy w momencie gdy budynek ma dach i działające przyłącze elektryczne.

Czy warto instalować fotowoltaikę?

Fotowoltaika to niezaprzeczalnie ogromna korzyść, gdyż znacznie obniża ona koszty użytkowania domu. Czasem jednak warto wstrzymać się i poczekać z montażem, a następnie po jakimś pół roku mieszkania wrócić do tematu. Wtedy jesteśmy w stanie lepiej i dokładniej określić nasze zapotrzebowanie. Niedoszacowana instalacja nie zawsze da się rozbudować, a nawet jeżeli są to kolejne koszty. Zbyt wielka, to większy wydatek. Najlepiej zdać się tu na rady specjalistów, którzy znają branże od podszewki i zrealizowali już wiele podobnych projektów. Firma, której zależy na zadowoleniu klienta w perspektywie czasu, a nie na krótkofalowym zysku to skarb.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe