Filc polerski posiada znakomite właściwości ścierne i polerskie. Stąd też tak powszechne i częste jego wykorzystanie w najrozmaitszych pracach związanych z obróbką materiałów. Jeśli chcemy uzyskać efektowny, a przy tym pełny rezultat wykończenia powierzchni – odpowiednią gładkość i pożądany połysk – nic nie sprawdzi się tak dobrze w polerowaniu, jak właśnie krążki filcowe. Jakie rozwiązanie warto tutaj wybrać?
Jakie zastosowanie znajdują krążki filcowe?
Filc polerski jest rozwiązaniem, które najlepiej sprawdza się w przypadku polerowania wstępnego oraz w sytuacji wykańczania powierzchni metalowych, szklanych, kamiennych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych. Wybrane rozwiązania dedykowane są tutaj nawet najtwardszym metalom, w tym stali. Dlatego wybór krążków polerskich wykonanych właśnie z filcu jest rozwiązaniem z pewnością najbardziej uniwersalnym, a przy tym naprawdę skutecznym.
Na https://www.azur.com.pl/ znaleźliśmy krążki polerskie będące nie tylko sprawdzoną propozycją dla końcowej obróbki powierzchni, ale i stanowiące doskonały nośnik dla różnego typu past polerskich, w tym past twardych. W przypadku polerowania aluminium i stali nierdzewnej, a także chromu, czy metali nieżelaznych, taka propozycja spisze się najlepiej. Przy zastosowaniu filcowych krążków polerskich możliwe jest dodatkowo usunięcie nawet drobnych rys z lakierowanych powierzchni. Warunkiem uzyskania pożądanych rezultatów jest jednak jak zawsze jakość. W tym przypadku wysoka jakość filcu polerskiego w połączeniu z odpowiednią konstrukcją dysków zapewnia szybkie i wydajne szlifowanie.
Jakie krążki filcowe wybrać?
Zasadniczym kryterium różnicującym poszczególne propozycje jest sposób montażu / zastosowania krążków polerskich. Wyróżniamy tutaj m.in. krążki samoprzyczepne, czyli z jednej strony podklejone welurem do mocowania na rzep. Takie rozwiązanie gwarantuje przede wszystkim wygodę i szybkość wymiany krążków, m.in. w przypadku szlifierki oscylacyjnej.
Inna propozycja to ściernice talerzowe z filcu polerskego, czyli filc na talerzyku, które mocuje się za pomocą otworu fi22,2 na szlifierce kątowej, które można zaleźć na stronie https://www.azur.com.pl/kategoria-produktu/filc-polerski/.
Ultraszybkie tempo pracy zapewni z pewnością system szybkowymiennych filcowych krążków typu rolok, gdzie mocowania dokonuje się przy zastosowaniu złączki z tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie dedykowane jest miniszlifierkom, szlifierkom prostym oraz z wałkiem giętkim.