0
Opublikowany 29 października 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Jak usuwać zanieczyszczenia, zadrapania lub rysy z takich powierzchni jak metale kolorowe czy stal?

jak-usunąć-zadrapania-rysy
jak-usunąć-zadrapania-rysy

Jednym z najtrudniejszych etapów tworzenia konstrukcji jest polerowanie. Usuwanie spawów, silnych zabrudzeń czy starych farb jest bardzo trudne. Pomocne mogą okazać ściernice, które poradzą sobie nie tylko z metalami kolorowymi, ale także ze stalą.

Prywatne remonty domowe czy prowadzeni profesjonalnego warsztatu zawsze wymagają profesjonalnego sprzętu. Trudne zabrudzenia, spawy, nierówna nawierzchnia mogą spowodować małe różnice i brak dopasowania odpowiednich części, a poza tym poszczególne elementy będą wyglądały nieestetycznie. Z takimi problemami poradzić sobie mogą dyski z włókniny sprasowanej do usuwania zanieczyszczeń, defektów i odbarwień. Pomocne są również krążki filcowe przeznaczone do wygładzania czy usuwania zadrapań.

Dla mniej doświadczonych polecany jest krążek polerski filcowy

Dla efektywnego wygładzenia i wykańczania powierzchni czy usunięcia zadrapań i rys bardzo dobrym rozwiązaniem jest krążek polerski filcowy. Dlaczego? Usuwa on wymienione skazy i nadaje idealnie gładką nawierzchnię metalom kolorowym, stalom kwasoodpornym i nierdzewnym. Poza tym jest bardzo dobrym nośnikiem past polerskich.

Krążki wykonane z filcu bardzo dobrze oczyszczają i polerują nawierzchnie, ponieważ pozwalają uzyskać gładką nawierzchnię nawet osobom o niewielkim doświadczeniu. Więcej informacji na temat specyfiki krążków z filcu można zaczerpnąć na stronie renomowanego dystrybutora pod adresem https://www.krazkiscierne.pl/oferta/filcowe.

Włóknina sprasowana stosowana w gratowaniu czy wygładzaniu

Dyski z włókniny sprasowanej są bardzo dobrymi materiałami ściernymi służącymi do usuwania zanieczyszczeń, defektów i odbarwień. Koła z włókniny sprasowanej z ziarnem tlenku aluminium lub węglika krzemu przybierają różne postacie aplikacji np.: walce ścierne czy koła do krążków.

Świetnie sprawdzają się w gratowaniu (usuwanie ostrych elementów, materiału na krawędziach metalu), a szczególnie w obróbce mechanicznej. Wygładzają doskonale spawy z przygotowaniem do ich polerowania. Zwarta i wytrzymała konstrukcja włókniny sprasowanej gwarantuje ekonomiczne i efektywne gratowanie, polerowanie, szlifowanie powierzchni metalowych.

Więcej informacji na temat specyfiki produktu ze sprasowanej włókniny warto zaczerpnąć na stronie autoryzowanego punktu sprzedaży. Przykładem jest strona ogólnopolskiego przedsiębiorstwa https://www.krazkiscierne.pl/oferta/wloknina-sprawsowana.

Czy polerowanie, wygładzanie czy szlifowanie jest problemem podczas remontu? Przy użyciu odpowiedniej ściernicy z unikatowego i solidnego materiału, nie.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe