0
Opublikowany 12 lutego 2018 autor Adam Budowlany w wyposażenie
 
 

Jak wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka?Wybór łóżka do pokoju dziecka jest ważną decyzją, to właśnie w nim początkowo maluch spędza większość czasu. Warto wiedzieć jakie elementy należy wziąć pod uwagę decydując się na określone umeblowanie.

Łóżeczko dla niemowlaka

W przypadku łóżeczka można wybrać tradycyjny model ze szczebelkami lub zdecydować się na wersję wielofunkcyjną, czyli połączenie z komodą lub przewijakiem. Meble powinny być wykonane z gładkiego materiału, pomalowane ekologicznymi farbami, które nie zaszkodzą dziecku. Produkt nie może zawierać niebezpiecznych elementów, albo ostrych krawędzi. Warto zdecydować się na wersję z dodatkowymi funkcjami jak: regulacją wysokości materaca, wyjmowanymi szczebelkami, opuszczanym bokiem, czy szufladami. Ułatwi to późniejszą modyfikację łóżeczka. Na rynku dostępne są również meble w kształcie kołyski, albo koszyka.

„Pierwsze dorosłe” łóżko

W momencie wymiany łóżeczka na łóżko, warto wybrać pełnowymiarowy mebel, który posłuży przez kilka lat. Poza tym, bardzo użytecznym rozwiązaniem są wielofunkcyjne zestawy mebli np. biurka i łóżka, czy łóżka i komody. Zajmują one optymalną ilość miejsca, pozwalają zachować porządek w aranżacji i nie zagracają pomieszczenia. Dodatkowo wiele propozycji ma ciekawe, intensywne barwy, które świetnie wkomponują się w niejedną aranżację, a poza tym będą doskonałym elementem dekoracyjnym wnętrza. Przykłady modnych mebli i łóżek dziecięcych można znaleźć na: http://kdcmeble.com/pl/lozka-dla-dzieci/. Dostępne produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Na stronie internetowej widoczne są przykładowe ustawienia mebli i wizualizacje, które pomogą w wyborze produktów.

Alternatywne, wersje tradycyjnego łóżka

Łóżko nie jest tylko miejscem do spania, dla dziecka to świetna przestrzeń do zabawy. Dlatego wielu producentów oferuje alternatywne wersje dla tradycyjnych łóżek. Według nich łóżko ma pobudzać wyobraźnię, musi być stworzone z fantazją. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem jest na przykład łóżko w formie namiotu, przypominające piętrowy domek, albo różowy samochód Barbie. Taki mebel z pewnością pobudzi kreatywność, wywoła radość i uśmiech na twarzy dziecka. Dodatkowo przywołane produkty mają mocne intensywne barwy, które ożywią wnętrze i będą walorem estetycznym pomieszczenia. Jedynym mankamentem takiego łóżka jest to, że dziecko szybko z niego wyrośnie i trzeba będzie wymienić je na nowe. Niemniej jednak, taki mebel świetnie pasuje do aranżacji dziecięcego pokoju, dodaje oryginalności i sprawia, że pomieszczenie jest jeszcze ciekawsze.

Wybór łóżka naprawę nie jest prosty. Mebel musi być z jednej strony wygodny i zapewniać komfortowy sen, a z drugiej całkowicie bezpieczny. Poza tym, najlepiej, żeby do tego wszystkiego był jeszcze mody i stworzony z fantazją.


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.