Opublikowany 2 listopada 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Jaka farba do blachy ocynk będzie najlepsza?Jeśli chodzi o fabryki, hale, magazyny i inne budynki gospodarcze, pokrycie dachu blachą, jest najpopularniejszym rozwiązaniem od lat i póki co, nie zanosi się na zmiany w tej kwestii.

Blacha jest tania, łatwo ją położyć i skutecznie zabezpiecza dach, czyli ma wszystko czego oczekujemy od dachu, który nie musi być ozdobą domu. Jednakże, każdy rodzaj pokrycia dachowego, również blacha, z biegiem czasu ulega degradacji, korozji, osłabieniu struktury i oczywiście utracie koloru blachy. Dlatego, kupujący farby do blachy ocynkowanej powinno się wiedzieć, jak ta farba może pomóc zabezpieczyć nasz dach.

Dlaczego warto malować dach z blachy?

Na początek  blachy warto zaznaczyć, że blacha o której będziemy pisać w tym artykule to nie tylko blacha ocynkowana ale również stalowa, aluminiowa, miedziana jak i płyta obornicka. Wszystkie te rodzaje pokrycia dachowego łączy to, że są one wykonane z metalu, przez co mają podobne właściwości i są narażone na podobne niebiezpieczeństwa. 

Malowanie blaszanego dachu niesie ze sobą wiele korzyści, ale zacznijmy od najbardziej oczywistej, czyli od walorów estetycznych. Jeśli mówimy o dachu, który jest nowy to blacha sama w sobie nie prezentuje się zbyt dobrze, i o ile nie zależy nam na wyglądzie dachu mało ważnych pomieszczeń gospodarczych to w przypadku nowej hali produkcyjnej czy magazynu, dobrze prezentujący się dach będzie pożądany. W końcu, jak cię widzą, tak cię piszą, a lepiej żeby potencjalni klienci i kontrahenci postrzegali nas dobrze. Konkretne kolory, często są też elementem identyfikacji wizualnej danej marki czy firmy i warto wykorzytać ten fakt na naszą korzyść, aby firma była lepiej rozpoznawalna.

Kolejną równie ważną zaletą malowania dachu z blachy, jest jego ochrona przed czynnikami atmosferycznymi oraz naturalnym zużyciem. Blacha, ma to do siebie, że nagrzewa się w słońcu do bardzo wysokich temperatur, przez co następuje jej rozprężanie, które z kolei prowadzi do pękania i odchodzenia farby. Blacha ocynkowana, nie pokryta farbą, bardzo szybko zacznie korodować, co w krótkim czasie doprowadzi do powstawania pęknięć oraz dziur. Taka blacha, jest oczywiście potem do wyrzucenia, a my musimy zainwestować w położenie od nowa całego pokrycia dachowego. Oczywiście tańszym rozwiązaniem jest pomalowanie dachu, tak aby nadać mu ochronę przez korozją. 

Za pomalowaniem blachy na dachu, przemawia również to, że dobra farba na dach potrafi znacznie obniżyć nagrzewanie się poddasza, czy  w ogóle budynków, które mają blaszany dach. Co ważne, działa to niezależnie od koloru, czyli nawet farby o ciemnych barwach potrafią odbijać promienie UV zapobiegając zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczeń.

Jakiej farby użyć do dachu z blachy?

Farby do dachów nie są żadną nowością na rynku, dlatego możemy wybierać spośród różnych marek. Jednakże, warto kupować produkty od producentów, którzy specjalizują się w danej dziedzinie, a nie traktują jej, tylko jako marginalną część sprzedaży. Jako firma BEKERFARB, produkujemy farby do dachów od ponad 20 lat i jest to nasza główna oś działalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, udało nam się stworzyć produkty doskonałej jakości, z których zadowolonych jest stale powiększające się grono firm oraz odbiorców prywatnych.

Nasza farba na ocynk to produkt, który sprawdzi się na każdym rodzaju blachy używanej do pokryć dachowych. W naszej ofercie posiadamy farbę bazową oraz farbę nawierzchniową. Zalecamy, aby stosować obydwie farby ze względu na dużo lepsze efekty, które będą się utrzymywały przez długi czas. Dzięki stosowaniu zarówno farby podkładowej jak i nawierzchniowej, warstwa farby pracuje z podłożem w momencie rozprężania się blachy i nie pęka.

Nasza akrylowa farba do blachodachówki posiada inhibitory korozji, które skutecznie zabezpieczają blachę przed korozją i osadem. Ponadto, jest to produkt ekologiczny, czyli nie zawierający lotnych związków organicznych, formaldehydów oraz alkilofenolów oksyetylenowanych. To wszystko przemawia za tym, aby kupując farbę do blachy, wybrać nasz produkt. 

Tomasz Malewski

BEKERFARB


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe