Opublikowany 3 stycznia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Klimatyzacja – wyłącznie sprawdzone rozwiązania od renomowanych producentówSzukasz najlepszych, najnowocześniejszych i najskuteczniejszych systemów klimatyzacji dla swojej firmy czy domu? Dowiedz się więcej i sprawdź co do zaoferowania ma dla Ciebie rynek.

Zalety wykorzystania klimatyzacji w budynku

Klimatyzacja to wyjątkowo praktyczne udogodnienie, które sprawdzi się nie tylko w biurach ale także restauracjach, budynkach użyteczności publicznej, domach i mieszkaniach. W samochodach stała się już standardem, a do przestrzeni mieszkalnych wchodzi coraz śmielej. Rozwiązanie to posiada szereg zalet, pośród których warto wymienić:

• Komfort termiczny – niezależnie od pory roku i dnia, możesz przebywać w pomieszczeniu o idealnej temperaturze. Jeżeli jest zbyt wysoka, to nie pozwala na efektywną pracę i uniemożliwia właściwy wypoczynek. Klimatyzacja używana rozsądnie, doskonale sprawdzi się dla ochrony dzieci, osób starszych czy cierpiących na nadciśnienie bądź schorzenia krążeniowe – zwłaszcza w okresach letnich upałów.

• Wilgotność powietrza – parametr ten także może zostać w pełni kontrolowany za pomocą klimatyzatora. Jej optymalny poziom w pomieszczeniach powinien wynosić od 40% do 60%, by zapewnić komfort i dobre samopoczucie osobom w nich przebywających.

• Czyszczenie powietrza i jego jonizacja – dzięki tej opcji, możemy wyeliminować z powietrza, którym oddychamy szereg zanieczyszczeń, takich jak pyłki, kurz, wirusy, alergeny, czy inne niepożądane cząsteczki.

Typy klimatyzatorów

Jeżeli podejmiesz już decyzję o instalacji klimatyzatora, to staniesz przed wyborem typu urządzenia. Modele przenośne nie są zbyt wydajne a ponadto dość kłopotliwe w użytkowaniu. Najpopularniejsze są stacjonarne, których wybór powinien być związany przede wszystkim z kubaturą wnętrza oraz rodzajem jego przeznaczenia. Inny typ sprawdzi się w salonie, inny w sali konferencyjnej czy restauracji.

Małe przestrzenie biurowe i domy, wyposażane są najczęściej w klimatyzatory ścienne, które są stosunkowo łatwe w montażu a ponadto oferują dużą możliwość regulacji trybu pracy. Dyskretnym oraz niezwykle wydajnym systemem są klimatyzatory kanałowe, które zapewniają dużą swobodę aranżacyjną oraz wysoką skuteczność działania. Równie często spotykanym rozwiązaniem są klimatyzatory kasetonowe, montowane w sufitach podwieszanych, dedykowane dużym powierzchniom, używanym przez wiele osób jednocześnie. Klimatyzacja Kraków – szukając optymalnej oferty w tym zakresie, zapoznaj się z propozycją firmy PrestigeVent a będziesz miał pewność, że korzystasz z możliwie najlepszych rozwiązań.

Serwis klimatyzacji

Aby klimatyzacja prawidłowo spełniała swoje zadania i nie szkodziła naszemu zdrowiu, konieczne jest zadbanie o właściwy jej serwis. Obejmuje on czyszczenie klimatyzatora (nawiewów, jonizatora, parownika, skraplacza itp.), wymianę filtrów oraz usuwanie zabrudzeń z dezynfekcją włącznie. Nie zalecane jest samodzielne przeprowadzanie tego typu działań, gdyż mogą one przynieść niedostatecznie zadowalający skutek a dodatkowo powodować uszkodzenia klimatyzatora. Serwis oferowany przez PrestigeVent (klimatyzacja Kraków) obejmuje nie tylko naprawy sprzętu ale także jego profesjonalny przegląd w zakresie prawidłowego i efektywnego funkcjonowania. Sprawdź sam ile możesz zyskać.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz