0
Opublikowany 9 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Izolacja natryskowa na Śląsku? Czy warto inwestować?Istnieje wiele sposobów na poprawienie właściwości termoizolacyjnych poszczególnych pomieszczeń, jak też domu (mieszkania, hali produkcyjnej) rozumianego jako całości. Najczęściej wymienia się wśród nich modernizacje i prace budowlane polegające na wymianie stolarki okiennej oraz drzwi, ocieplaniu zewnętrznym elewacji przy użyciu styropianu oraz różnego rodzaju metodach izolacji wewnątrz budynku. Dotyczą one nie tylko ścian pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami oraz ścian zewnętrznych, ale także ociepleń poddaszy lub fundamentów budynków.

Do najczęściej używanych w tym celu materiałów należą wełna ociepleniowa oraz pianka poliuretanowa PUR, która w ostatnich latach skutecznie zaczyna wypierać stosowane dotychczas w celach izolacyjnych materiały. Rosnąca popularność pianki izolacyjnej sprawia, że z oferty izolacji natryskowej na Śląsku korzystać zaczyna coraz większa ilość podmiotów, wśród których znajdują się nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale także osoby fizyczne budujące swój własny dom, a także podmioty publiczne, które w ten sposób poszukują oszczędności związanych ze zmniejszeniem strat cieplnych wewnątrz budynków użyteczności publicznej.

Coraz powszechniejsze użycie pianki w celach budowlanych sprawiło, że lawinowo zaczęła wzrastać liczba podmiotów wykonujących izolacje natryskowe na Śląsku. Związane jest to z tym, że prawidłowe wykonanie izolacji przy pomocy pianki poliuretanowej PUR nie jest tak naprawdę skomplikowanym działaniem, do którego wystarczy podstawowa wiedza teoretyczna, posiadanie odpowiedniego przeszkolenia oraz doświadczenia w pracach budowlanych, a także zaopatrzenie się w sprzęt odpowiedni dla wykonywania tego rodzaju prac budowlanych. Wykorzystanie metody natryskowej wymusza na podmiotach świadczących tego rodzaju usługi zakup specjalnie przeznaczonych do tego pistoletów natryskowych oraz aparatury pozwalającej nakładać piankę pod odpowiednim ciśnieniem. Co szczególnie istotne – sam przebieg prac ociepleniowych, inaczej aniżeli ma to miejsce w przypadku wykorzystania wełny mineralnej nie wiąże się z wieloma uciążliwościami dla osób, które zmuszone będą przebywać w pobliżu. Wykorzystywana w tym celu pianka pozostaje całkowicie obojętna dla otoczenia, i to zarówno w chwili jej aplikacji, jak też przez cały okres używania i eksploatacji wewnątrz budynku. Jako produkt bezpieczny dla środowiska nie wydziela też jakichkolwiek substancji mogących szkodzić otoczeniu lub wywoływać reakcje alergiczne i chorobowe u osób, które będą przebywać w jej pobliżu.

Decydując się na wybór ekipy budowlanej świadczącej tego rodzaju usługi warto zadbać, aby poza odpowiednim doświadczeniem posiadała ona też wysokiej jakości sprzęt oraz wymagane zasoby ludzkie, które umożliwiać jej będą przeprowadzenie szybkich i sprawnych prac. Już na wstępie warto dowiedzieć się, jakiego rodzaju materiał preferuje wykonawca oraz porównać oferty konkurencyjnych przedsiębiorców. W wielu przypadkach pomoże to w wyborze odpowiedniego zleceniobiorcy, chroniąc nas przed problemami związanymi z nieprawidłowym wykonaniem izolacji budynku.

izolacja natryskowa

Izolacja natryskowa poddasza źródło: isofom.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz