0
Opublikowany 4 grudnia 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Komfort i ochrona – Najlepsze rękawice robocze na zimę

rękawice robocze
rękawice robocze

Niestety, wielu ludzi wciąż nie poświęca odpowiedniej uwagi jakości rękawic, w które wyposaża się przy pracy fizycznej. Właściwe zabezpieczenia są niezwykle ważne, szczególnie gdy używa się narzędzi i maszyn, przy których łatwo jest o wypadek.

Szlifierka, wkrętarka, piła, a nawet zwykły młotek – wystarczy drobny błąd, aby dotkliwie skaleczyć sobie dłoń. Oczywiście, są na to sposoby. Podczas tego typu robót za standard uznaje się profesjonalnie wykonane ocieplane rękawice robocze. Zadaniem ich jest ochrona ręki przed potencjalnymi obrażeniami, takimi jak przetarcia czy przypadkowo zadane rany cięte. Dobrej jakości rękawice powinny także chronić przed wysoką temperaturą, oferując izolację, która poradzi sobie co najmniej z 50 °C.

Czym kierować się przy zakupie?

Przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu uznaje się, że najlepiej jest zacząć swoje poszukiwania od dobrego źródła takich towarów. Jeśli nie posiada się w okolicy żadnego zaufanego sklepu, zawsze można zwrócić się do Internetu. Sklep sieciowy zet4.pl to bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy chcieliby na spokojnie przejrzeć profesjonalną ofertę, nie opuszczając przy tym wygody własnego domu. W ten sposób można również szybko zapoznać się ze specyfikacją danego produktu, która w tym wypadku okaże się kluczowa.

Chcąc wybrać takie ocieplane rękawice robocze, które spiszą się najlepiej, powinno dopasować się je do własnych potrzeb. Większość ludzi w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę. Ta zazwyczaj nie jest szczególnie wygórowana, lecz aby wyposażyć się w lepszy gatunkowo egzemplarz, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Kolejną kwestią będzie tutaj stosunek oferowanej ochrony do komfortu. Niektóre zajęcia wymagają większej precyzji, stąd stosowanie rękawic wykonanych z nieco cieńszych materiałów.

Rękawice dostosowane do niskich temperatur

Praca na zewnątrz w zimie może okazać się wyjątkowo uciążliwym zajęciem. Zdrętwiałe, przemarznięte palce to najgorszy koszmar przy robotach manualnych, stąd konieczność dostosowania rękawic do takich trudnych warunków. Chociaż grube rękawice ochronne często mogą dostatecznie zabezpieczać przed zimnem, to warto jest zainwestować w ocieplane rękawice robocze, które posiadają faktyczną, izolującą podszewkę. Wielu producentów dodatkowo wyposaża je w antypoślizgowy uchwyt oraz warstwę wodoodpornego materiału. Takie połączenie nie tylko rozwiązuje problem mrozu, ale znacznie ułatwia operowanie na wilgotnych bądź oblodzonych powierzchniach. Dobrym pomysłem jest sprawienie sobie przynajmniej jednej pary takich rękawic.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe