0
Opublikowany 12 grudnia 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Jakie zalety i wady mają okna plastikowe?

okna plastikowe
okna plastikowe

Okna plastikowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach coraz częściej zastępują swoje drewniane odpowiedniki. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety plastikowych okien i dowiedzieć się jednocześnie, dlaczego właśnie na nie warto postawić w pierwszej kolejności.

Jakie największe zalety?

Okna PCV mogą pochwalić się doskonałą odpornością nie tylko na niekorzystne czynniki atmosferyczne, ale również na wilgoć, pleśń i grzyby, które są prawdziwą zmorą drewnianych okien. Nie można zapominać także i o tym, że plastikowe okna są niepalne i same się wygaszają. Dla wielu osób olbrzymią zaletą plastikowych okien będzie również to, że są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają żadnej specjalistycznej konserwacji.

Oryginalne okna od renomowanego producenta nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o przystępnej cenie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne produkty.

Bardzo dużym plusem okien plastikowych jest także ich niewielka waga, dzięki czemu ich transport i montaż jest bardzo ułatwiony. Pomimo niewielkiej wagi okna PCV są bardzo stabilne.

Nie tylko zalety?

Jak powszechnie wiadomo okna plastikowe mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których zawsze należy pamiętać. Największą wadą jest to, że pod wpływem silnych promieni słonecznych tanie okna mogą się odkształcać, dlatego też warto postawić na markowe produkty, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Na promienie słoneczne uważać muszą przede wszystkim te osoby, które inwestują w okna w ciemnych kolorach.

Nie można zapominać również i o tym, że zbyt sztywne osadzanie plastikowych okien w murze może spowodować pojawienie się pęknięć. Aby uniknąć takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonej ekipy, która zgodnie z zasadami budownictwa zamontują okna prawidłowo.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wybór koloru okien jest zawsze ostateczny. W przypadku drewnianych okien w każdej chwili możemy je pomalować na inny kolor. Jeżeli chodzi o okna plastikowe niestety nie ma takiej możliwości.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe