Kompresor z zestawem końcówek to must-have dla każdego, kto lubi majsterkować. Chcesz spełnić swoje marzenia o profesjonalnym, choć domowym warsztacie i nadać swoim projektom finalny szlif. Jeżeli tak, to kup kompresor.
Kompresor z zestawem końcówek to narzędzie, które otworzy przed Tobą nowe możliwości. Można z nim stworzyć cuda, o których wcześniej użytkownik mógł tylko pomarzyć. Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować płot, nadmuchać materac, czy użyć narzędzi pneumatycznych, to urządzenie sprawi, że staniesz się „bohaterem domu”. Przygotuj się na nowe wyzwania i wypróbuj kompresor, który otworzy przed użytkownikiem nowe możliwości.
Kompresor z zestawem końcówek -ułatwienie pracy w garażu
Pierwsze kompresory pojawiły się w XIX wieku i były napędzane parą. Od tego czasu w świecie profesjonalnych narzędzi, kompresor z zestawem końcówek stał się nieodłącznym elementem wyposażenia zawodowych i domowych warsztatów. Inaczej nazywany jest sprężarką. Jest to urządzenie wszechstronne, więc znajduje zastosowanie w wielu branżach.Kompresor to urządzenie służące do sprężenia powietrza i oddania go z taką mocą, że w szybki sposób jesteśmy w stanie napompować każdy przedmiot. Można do niego podłączyć wszystkie urządzenia pneumatyczne. Do wyboru są dwie opcje: akumulatorowa lub podłączana do sieci.
Zalety posiadania kompresora
Posiadanie własnego kompresora z zestawem końcówek to nieoceniona wygoda. Dobrze mieć go pod ręką, aby napompować koło przed wycieczką rowerową lub dłuższą jazdą samochodem. Pompowanie przedmiotów za pomocą pompki manualnej może spowodować zmęczenie, a rezultat nie zawsze będzie zadowalający. Kompresor umożliwia korzystanie z narzędzi pneumatycznych takich, jak: pistolet do piaskowania, pneumatyczna szlifierka, nożyce matrycowe czy pneumatyczna piła.
Najczęstsze zastosowanie kompresora
Jako majsterkowicz z pewnością doceniasz wygodę, jaką daje korzystanie z kompresora z zestawem końcówek i wszechstronność tego urządzenia. Kompresor będzie niezastąpionym pomocnikiem w takich czynnościach, jak:
- dmuchanie kurzu
- pompowanie kół, piłek, materacy, basenów dla dzieci
- malowanie natryskowe, które jest o wiele wydajniejsze i szybsze niż malowanie pędzlem.
W motoryzacji kompresory są używane np. w systemach klimatyzacji, układach turbodoładowania silników spalinowych czy w hamulcach pneumatycznych w ciężarówkach i autobusach. W przemyśle służą do sprzęgania powietrza procesach chemicznych oraz pary wodnej w chłodniach i systemach grzewczych.
Korzyści z regulacji ciśnienia
Zestaw końcówek zwiększa zakres jego użytkowania. Dzięki regulacji ciśnienia można dostosować siłę strumienia powietrza do swoich potrzeb. Jest to ważne przy delikatnych pracach. Warto wspomnieć, że praca z kompresorem z zestawem końcówek oznacza czystsze pomieszczenie i mniej sprzątania po remoncie.
Mechanizm działania kompresora
Kompresor z zestawem końcówek ma zastosowanie jako profesjonalne urządzenie dla wielu gałęzi przemysłu. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i trwałe. Głównymi elementami budowy sprężarki tłokowej są: cylinder oraz tłok. Ten drugi porusza się we wnętrzu cylindra ruchem posuwisto-zwrotnym. Ruch tłoka wytwarza podciśnienie, które zasysa powietrze, a następnie nadciśnienie, poprzez zmniejszenie objętości komory cylindra. W ten sposób dochodzi do sprężenia powietrza znajdującego się w komorze cylindra. Poziom ciśnienia wytwarzanego przez omawiane urządzenie jest wyrażany w barach. W zależności od sprężarki liczba barów waha się od 7 do 14. Niektóre kompresory są wyciszane, dzięki temu ich praca nie jest uciążliwa dla użytkownika. Jeżeli ktoś jest nadwrażliwy na hałas, to taki kompresor będzie doskonałym wyborem.
Rodzaje kompresorów
W sprzedaży dostępne są kompresory tłokowe – olejowe oraz bezolejowe – śrubowe i minikompresory. Najważniejszymi parametrami technicznymi kompresorów są: wydajność (przepływ powietrza), ciśnienie robocze i pojemność zbiornika.