0
Opublikowany 29 czerwca 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Krzesła konferencyjne – biznesowy element prezentacji

contino-krzesla-konferencyjne
contino-krzesla-konferencyjne

Krzesła konferencyjne to ważne elementy wyposażenia biur i firm o różnym profilu działalności, jak również hoteli i instytucji. Takie krzesła są niezbędne zarówno w sali konferencyjnej, jak również w gabinecie prezesa czy w salach szkoleniowych. Co warto wiedzieć na temat modeli krzeseł konferencyjnych? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje krzeseł konferencyjnych

W zależności od preferencji, potrzeb, jak również budżetu, którym dysponujemy do wyboru mamy różne modele krzeseł konferencyjnych, jakie są najpopularniejsze rodzaje? 

 

  • Krzesła tapicerowane i sklejkowe 

Zakupić możemy miękkie krzesła tapicerowane, do wyboru mamy obicia z siatki, z tkanin, jak również ze skóry bądź z ekoskóry. Alternatywą dla krzeseł tapicerowanych są tak zwane krzesła sklejkowe, czyli krzesła wykonane ze sklejki. 

 

  • Krzesła konferencyjne mobilne i na nóżkach 

Zdecydować się możemy na krzesła konferencyjne na kółkach bądź na różnego typu stelażach. Krzesła na kółkach w żaden sposób nie krępują ruchów użytkowników, a to jest dużą zaletą. Kolejną możliwością są coraz bardziej popularne i niezwykle wygodne krzesła konferencyjne na płozie. Inne możliwości to krzesła na podnóżkach lub na  nóżkach ‒ wymienić tutaj możemy znane praktycznie wszystkim krzesło ISO. Krzesła ISO wykorzystywane są nie tylko w salach konferencyjnych czy szkoleniowych, ale także w poczekalniach. 

 

  • Typ stelaża 

Do wyboru mamy krzesła konferencyjne z różnymi stelażami, na przykład z krzyżakiem aluminiowym, stelaże z regulowaną wysokością i bez takiej opcji. Jeśli chodzi o rodzaj wykończenia stelaża to wśród najczęstszych rozwiązań znajdują się chrom błyszczący, chrom satynowy, lakier czarny lub metalik. 

Krzesła konferencyjne z pulpitem

W wielu przypadkach, między innymi w aulach i salach audytoryjnych sprawdzą się krzesła konferencyjne z pulpitem. Wygodny pulpit, który można rozłożyć w przeciągu kilku sekund umożliwia wykonanie notatek. Krzesła z pulpitem pozwalają na rezygnację ze stołu.  

Krzesła z możliwością sztaplowania

Krzesła z możliwością sztaplowania są to krzesła o wzmocnionej konstrukcji, które możemy ustawiać jedno na drugie. Takie rozwiązanie ułatwia przechowywanie krzeseł i pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. 

Design krzeseł konferencyjncyh

Dostępne są krzesła konferencyjne w różnym stylu i w wielu różnych kolorach, zarówno w czarnym, jak również w  bieli czy w nieco żywszych odcieniach, na przykład w czerwieni czy w fiolecie. 

O czym warto pamiętać? 

  • Obrady, szkolenia i różnego typu spotkania biznesowe trwają nawet po kilka godzin, krzesła konferencyjne powinny więc być wygodne i odpowiednio wyprofilowane. 
  • Pamiętajmy, że krzesła konferencyjne to nie jedyny element wystroju, warto więc zadbać o to, by modele krzeseł pasowały do stołu, regału, szaf, sof  i innych mebli w biurze. 
  • Krzesła konferencyjne powinny dobrze się prezentować i doskonale spełniać swoją funkcję przez długi czas. Warto więc zdecydować się na modele wykonane z porządnych materiałów. 
  • Ważny jest profil oparcia krzesła konferencyjnego, dobrze gdy jego kształt dostosowuje się do kręgosłupa i pleców osoby na niej siedzącej oraz, gdy oparcie krzesła odchyla się w tył i w bok. 

Cena krzeseł konferencyjnych 

Oczywiście ceny krzeseł konferencyjnych różnią się z zależności od modelu ‒ zdecydować się możemy na krzesła w klasie standardowej, lux lub premium. Producenci na przykład Profim czy Nowy styl i inni oferują krzesła w szerokim przedziale cenowym. 

Za jedno krzesło konferencyjne zapłacimy od 50 do 300 a nawet 500 zł i więcej. 

Aranżacja sal konferencyjnych ‒  Contino 

Jak już wspomnieliśmy, istotne jest, aby krzesła konferencyjne współgrały z wystrojem sali konferencyjnej bądź innego pomieszczenia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest powierzenie kompleksowej aranżacji fachowcom, którzy zadbają o każdy szczegół, również o wybór krzeseł konferencyjnych. 

Podpowiemy, że oferta firmy Contino robi duże wrażenie. Firma zajmuje się zarówno doradztwem, jak również aranżacją, doborem mebli ich dostawą, a także serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. 

Contino oferuje wiele modeli krzeseł konferencyjnych wykonanych z wysokiej jakości materiałów, podpowiemy, że modele z kolekcji z 2019 roku,  robią naprawdę duże wrażenie. 

Powodzenia! 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe