0
Opublikowany 8 listopada 2016 autor Adam Budowlany w wyposażenie
 
 

Jaką kupić suszarkę do rąk do hotelowej toalety?

Dziś na warsztat naszej firmy, trafiła jedna z mocniejszych suszarek, dostępnych w sprzedaży. Nie powinno być dużym zaskoczeniem, że jest to produkt renomowanej firmy Faneco, cieszącej się w Polsce dużą sympatią ze strony klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Niewątpliwie jednak, suszarki do rąk w metalowej obudowie, dedykowane są bardziej wymagającym odbiorcom, co tu dużo ukrywać, dysponujących również większym budżetem na zakup takich urządzeń. Co otrzymamy, jeśli zdecydujemy się na zakup suszarki Sanatana? Przede wszystkim powinna zachwycić nas bardzo duża moc tejże suszarki. Czy 2100 W robi na was wrażenie? Na pewno powinno. Podczas prób, jakim poddawaliśmy te suszarki do rąk, okazało się że zużycie energii jest bardzo niewielkie. To z kolei można przypisać nowoczesnej konstrukcji silnika i grzałki, której wystarczy symboliczna ilość prądu, aby zacząć działać pełną mocą.

suszarka-do-rak-2100-w-santana-1

Zacznijmy jednak od początku i opiszmy, jakie wrażenie sprawiają suszarki do rąk Passat Faneco, u osób które nie miały z nimi wcześniej do czynienia. Suszarka jest dostarczana w bardzo grubym i wytrzymałym kartonie. To konieczne, gdyż samo urządzenie nie należy od najlżejszych – 3 kg to taka średnia półka w tej klasie suszarek, więc pod tym względem nie możemy być zaskoczeni ani na plus, ani na minus. Jeżeli natomiast czekacie na serię pochwał, to w tym momencie się ona rozpoczyna. Zacznijmy od bardzo niskiej emisji hałasu, który suszarki do rąk Santana generują, podczas swojej pracy. Wynik na poziomie 65 db jest godnym pozazdroszczenia osiągnięciem, które sprawia że urządzenie znakomicie sprawdza się w łazienkach, graniczących ścianami z pomieszczeniami użytkowymi, jak sklepy czy biura. Kolejna bardzo ważna cecha, którą suszarki do rąk Passat Faneco nam oferują, to zaledwie 20 do 25 sekundowy czas suszenia. Ten wynik również należy do doskonałych i świadczy o tym, że ekonomia pracy w tym modelu została osiągnięta w 100 procentach. Można mieć pewne wątpliwości co do pracy samej fotokomórki, uruchamiającej suszarkę do rąk, kiedy zbliżymy dłonie do dolnej części obudowy. Naszym zdaniem, urządzenie powinno się uruchamiać nieco wcześniej. Tymczasem, dłonie należy zbliżyć od czujnika na 5 do 15 cm, aby fotokomórka wykryła ruch.

suszarka-do-rak-2100-w-santana-2

Mimo wszystko, nie jest to jakoś specjalni uciążliwe w normalnym funkcjonowaniu i w żaden sposób nie wpływa na bardzo wysoką ocenę, jaką ta suszarka od nas otrzymała. W komplecie znajduje się również zasilający kabel elektryczny o długości 60 cm. Nie jest to specjalnie duża długość kabla, dlatego warto już na etapie projektowania łazienki, pomyśleć o tym, w jakich miejscach suszarki do rąk zostaną umieszczone i w pobliżu wykonać gniazdka elektryczne w odpowiedniej ilości. Z pewnością ułatwi i przyspieszy to późniejszy montaż suszarki do rąk, sprawiając że nie będziemy musieć instalować nadtynkowych gniazdek elektrycznych, które zdecydowanie pogarszają estetykę całego wnętrza łazienki. Nasza ostateczna ocena tej suszarki to 4 gwiazdki na 5 możliwych, co wg nas jest wynikiem jak najbardziej godnym polecenia.

Opracowanie: Sklep Higieniczny.pl

Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.