2
Opublikowany 7 kwietnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Kupno mieszkania na wynajem jako inwestycja lepsze od lokaty?Sposobów na pomnażanie swojego kapitału jest mnóstwo. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda z nich daje oczekiwane, wysokie zyski. Gdy dysonujesz większą sumą pieniędzy, warto pomyśleć o inwestycji w nieruchomości, na przykład w mieszkanie na wynajem. Czy to dobre rozwiązanie?

Lokata to bezpieczny sposób na oszczędzanie, ale nie pozwala na uzyskanie wysokiego stopu zwrotu, dlatego też zyski, chociaż pewne, nie są jednak tak duże. To powoduje, że wiele osób szuka innych sposobów na pomnażanie pieniędzy, a jedną z popularnych jest kupno nieruchomości. Obecnie, przy niskich stopach procentowych i umiarkowanych cenach za mieszkania na sprzedaż, to interesująca propozycja.

Popyt na mieszkania na wynajem nie maleje, w szczególności w dużych miastach. Największym powodzeniem cieszą się te atrakcyjnie wykończone, zarówno kawalerki, jak i także większe mieszkania. Wynajmują je zarówno studenci, jak i osoby, które rozpoczęły pracę w dużym mieście, w tym również młode małżeństwa. Znalezienie zainteresowanych na wynajem wcale nie jest takie trudne, ale, oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że z wynajmowaniem mieszkania również wiąże się ryzyko, na przykład z lokatorami, którzy zniszczą wyposażenie czynie będą płacili za wynajem i nie będą chcieli się wyprowadzić. Zatem mieszkanie jako inwestycja nie jest stuprocentowo pewne tak jak lokata, ale z drugiej strony rentowność takiego rozwiązania jest spora.

Przykładowo nowe mieszkania w Poznaniu czy w Warszawie pozwalają na uzyskanie rentowności na poziomie 4-5%, a ponadto też sama nieruchomość z czasem będzie zwiększała swoją wartość, co powoduje, że to atrakcyjny sposób na stały zarobek.

Czy jednak zawsze kupno nieruchomości na wynajem jest lepsze od lokaty bankowej? Tutaj trzeba już samemu przeanalizować, czy zostanie rentierem jest dobrym wyborem, biorąc pod uwagę zarówno w koszty z tym związane, a przy tym też ryzyko, jak i też potencjalne zyski. Niektórzy preferują rozwiązania bezpieczne i wygodne, inni z kolei wolą wyższe zyski – to już indywidualna decyzja.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz