0
Opublikowany 11 czerwca 2019 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Meble w ogrodzie. Szeroki wybór – szerokie możliwości

balkon
balkon

Współczesne aranżacje ogrodowej przestrzeni mogą dokładnie odpowiadać na potrzeby użytkowników, pozostając przy tym w pełni funkcjonalne i atrakcyjne pod względem wizualnym.

Duża w tym zasługa ogrodowych mebli, które odznaczają się ogromną różnorodnością i potrafią spełniać nasze oczekiwania. Do dyspozycji zainteresowanych pozostaje szeroki asortyment stołów, krzeseł, kanap i foteli cechujących się różnymi rozmiarami, kolorystyką oraz materiałem.

Ogrodowe meble doskonale wpisują się w przestrzeń restauracyjnych ogródków, przestrzeni zaaranżowanych w SPA, hotelach i domach wypoczynkowych, jak i prywatnych, przydomowych ogródkach. Możliwość ich dostosowania do konkretnego miejsca zyskujemy dzięki ich ogromnej różnorodności. Przy wyborze bierzemy pod uwagę nie tylko estetykę mebli, ale także ich trwałość, odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz ilość czasu, jaką należy poświęcić na ich należytą konserwację.

Wybór materiału

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć kupując meble do ogrodu, jest ustalenie, z jakiego materiału powinny być wykonane. Inwestor powinien wziąć pod uwagę zarówno wygląd mebli i możliwość ich wizualnego skomponowania z innymi elementami ogrodowej przestrzeni, jak i inne wymienione powyżej aspekty.

Wybierać można spośród mebli wykonanych z: drewna, tworzywa sztucznego, rattanu, technorattanu, metalu. Niektóre z nich mogą mieć dodatkowo elementy wykonane ze szkła, inne imitować materiał, z którego nie zostały wykonane. Jako przykład tych ostatnich można podać cieszące się dużą popularnością meble Bazkar.pl, które, choć wyprodukowano z tworzywa sztucznego wyglądem przypominają drewno (wood efekt) albo rattan (rattan efekt).

Na uwagę zasługują też meble drewniane. Szeroki wybór gatunków drewna, z których są produkowane, wpływa na ogromną różnorodność tej kategorii produktów i poszerza możliwości aranżacyjne z ich udziałem. Warto zwrócić uwagę, że właściwości mebli wykonanych z różnych gatunków mogą się nieco różnić. Ważny jest nie tylko wygląd drewna i rysunek słojów, ale również jego twardość oraz sposób pielęgnacji.

Design, rozmiar, funkcjonalność

Na wygląd ogrodowych mebli wpływa zarówno materiał, z jakiego zostały wykonane, jak również ich kształt i design, jaki im nadano. Meble ogrodowe modą być wielkie, masywne i stwarzać wrażenie ciężkich, choć w rzeczywistości pozostają lekkie. Mogą mieć też lekką konstrukcję i tak też się prezentować. Niektóre modele pozostają jednak ciężkie, dlatego dla nich warto przewidzieć miejsce, w którym nie będą często przestawiane. Producenci nadają im design nowoczesny, który doskonale koresponduje ze współczesną stylistyką budownictwa, romantyczny wpisujący się w przestrzeń domów w stylu dworków lub inny, zależnie od potrzeb i zainteresowania konsumentów.

Ogromne znaczenie ma też rozmiar mebli. Nie każda przestrzeń będzie w stanie pomieścić wielkie zestawy wypoczynkowe przeznaczone dla większej ilości osób. Czasem oczekiwania inwestorów będą musiały spełnić dwa fotele, które zapewnią swobodny dostęp do poszczególnych przestrzeni tarasu, a jednocześnie umożliwią komfortowy relaks na świeżym powietrzu. Doskonałą alternatywą mogą być meble modułowe. Ich atutem jest możliwość dowolnej aranżacji i zmiany ustawienia, dzięki czemu układ mebli można dostosować do aktualnych potrzeb.

Szeroki wybór mebli ogrodowych to niebywała gratka dla inwestorów. Możliwość dostosowania modeli do własnych potrzeb i zasobności portfela pozwala aranżować funkcjonalne strefy wypoczynkowe w przydomowych ogródkach i tworzyć komfortową przestrzeń do relaksu.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe