0
Opublikowany 17 czerwca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Kotary zamiast drzwi – ekonomicznie i bezpiecznie

kotary-na-drzwi
kotary-na-drzwi

Czynniki zewnętrzne, nie tylko atmosferyczne, mają wpływ na efektywność podejmowanych zadań w wielu branżach, w tym w przemyśle. Z tego powodu coraz częściej stosuje się kotary zamiast drzwi o standardowej konstrukcji. Zapewniają nie tylko ochronę przed silnym promieniowaniem słonecznym czy opadami. Na jakie efekty można liczyć, wybierając kotary na drzwi?

Pośród wielu stanowisk pracy, w zależności od branży, panuje duży hałas. Może być on zarówno szkodliwy, jak i negatywnie wpływający na efektywność podejmowanych zadań, koncentrację i próby skupienia się pracowników. Kotary na drzwi wykonane z PCV, materiału elastycznego, miękkiego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne, gwarantują izolację przed nadmiernym hałasem.

Pośród hal produkcyjnych czy magazynów, zarówno na pracę, jak i przechowywane przedmioty, niekorzystny wpływ mogą mieć gwałtowne zmiany temperatur. Zastosowanie kotary zamiast drzwi, wpływa na bezproblemowe przemieszczanie się osób oraz pojazdów, ale bez ryzyka wahań temperatury. Podobnie rzecz się ma z ochroną przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które docierają z zewnątrz.

Bezpośrednie efekty, które zapewniają długie i przezroczyste paski, jakie stanowią kotary na drzwi, to podwyższenie walorów ekonomicznych. Gdy ogranicza się chociażby występujące wahania temperatury, można znacząco zmniejszyć koszty związane z zużywaną energią. Co więcej, kurtyny paskowe wykonane z PCV, występują w różnych kolorach, rozmiarach, jak i mogą zostać dopasowane do branży czy miejsca, w którym mają znaleźć swoje zastosowanie.

Montaż nie należy do skomplikowanych, choć w razie potrzeby, bez problemu można skorzystać z fachowej pomocy, oferowanej zwykle przez firmy wykonujące kotary na zamówienie. Po taką propozycję warto udać się do producenta, o którym więcej informacji znajdziemy na stronie https://www.kurtynypasowe.pl/. Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego klienta, dopasowanie kurtyn do potrzeb danej branży. Ponadto na stronie dostępny jest kalkulator, pozwalający w dużym przybliżeniu oszacować koszty wykonania kotar.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe