3
Opublikowany 11 grudnia 2012 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Montowanie klamek drzwi wewnętrznych


Przyszła pora… i na zamontowanie klamek do drzwi wewnętrznych. Klamki mieliśmy już zakupione przy okazji zakupu klamek na parter, są to te same klamki zakupione w Leroy Merlin na promocji, Klamki z serii Bingo, kolor nikiel. Są to bardzo proste klamki, klasyczne klamki.
Montaż tych klamek polegał na wywierceniu 4 otworów w drzwiach tak by przeprowadzić śruby łączące element klamki po obu stronach.

Śruby montażowe były dłuższe nić grubość drzwi i musiały być poprzycinane co wykonałem szlifierką kątową. Śruby miały fabrycznie przygotowane miejsca do przecięcia by dostosować do grubości każdych drzwi.
Mała poziomica była przydatna, fajną sprawą była też fabryczna poziomica na wkrętarce którą wierciłem otwory w drzwiach ponieważ ważne było aby otwór był wywiercony w idealnym poziomie, by spasowały śruby i nakrętki – zaślepki, by nic nie wystawało i wpływało na negatywny wygląd drzwi.

drzwi wewnętrzne bez klamek, zamontowanie klamek, wybór klamek wiercenie w drzwiach pod klamkę i zamek drzwi sosnowe, drzwi drewniane montowanie klamki drzwiowej
modne klamki, jakie klamki do nowoczesnego wnętrza montowanie klamki krok po kroku nowoczesne klamki do drzwi

Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl