7
Opublikowany 28 lutego 2013 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Rolety wewnętrzne roto na okna dachowePrzy zakupie okien dachowych Roto do każdego dostaliśmy gratis wewnętrzną roletę materiałową przeciwsłoneczną również formy roto. Ania nalegała na montaż tych rolet, a ja od początku byłem sceptycznie do nich nastawiony i odkładałem wkółko moment ich montażu. Rolety które otrzymaliśmy to najtańszy model na rynku, mocowane przy pomocy wkrętów do ramy okna połaciowego. Najtrudniejsze było dopasowanie i złożenie dwóch plastikowych elementów, instrukcja była tak nie jasna i nie wyraźna że spędziłem trochę czasu na samo odgadnięcie sposobu prawidłowego montażu tych rolet.

Rolety posiadają dwa uchwyty rolki, które montuje się na górze okna, te uchwyty składa się z dwóch elementów, każdy element różnił się od siebie i trudno jest je do siebie dobrać. Gdy już wszystko ogarnąłem, wytypowałem pierwsze okno z 7 posiadanych i przystąpiłem do montażu. W instrukcji było napisane że przed przykręceniem wkrętu należy wywiercić otwór malusieńkim wiertełkiem (2,5mm), co pozwoliło odwlec montaż na kolejny dzień, gdyż takiego nie posiadałem. Zakup wiertła był zbędny, gdyż i tak gabaryty wkrętarki nie pozwoliły mi na wywiercenie w oknie otworu w miejscu montażu uchwytów. Musiałem się siłować ze śrubokrętem, i to bardzo małym, bo kręty są bardzo małe. Pomyślałem że kolejne uchwytu będę przyklejał klejem montażowym …
Oprócz uchwytów trzymających roletę w oknie należy przykręcić jeszcze 6 haczyków które mają za zadanie trzymać rozwiniętą roletę. Haczyki montujemy w 3 miejscach, u góry w środku i na dole okna.
Już dość zniechęcony ręcznym przykręcaniem wkrętów zamontowałem haczyki tylko na dole, co pozwoli na funkcjonowanie rolety w dwóch opcjach odsłonięta lub zasłonięta.

Nie róbcie tego w domu

I to było by na tyle, roleta została zamontowana tylko w jednym oknie, i ani razu jej jeszcze nie użyłem, zrezygnowałem z montażu w pozostałych oknach, gdyż szkoda je niszczyć.
Odradzam wszystkim zakupy takich rolet, a jak ktoś jest uparty to mam do sprzedania 6 zestawów.

 

Jeśli następnym razem przyjdzie mam ochota na rolety to tylko takie z prowadnicami…

Sprawdźmy ceny i rodzaje rolet na okna dachoweAnia i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl