0
Opublikowany 19 października 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Na co zwracać uwagę wybierając fotel obrotowy do biura?

fotel obrotowy
fotel obrotowy

W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli foteli obrotowych, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w biurach. Jednak, aby wybrać odpowiedni model, koniecznie zwróć uwagę na kilka niezwykle ważnych kwestii, które zostaną przedstawione w dalszej części tego artykułu.

Gdzie kupić fotel obrotowy do biura?

Dostępne w sklepach stacjonarnych lub też internetowych fotele mieszczą się w szerokim przedziale cenowym. Wybierając najtańsze modele, skazujemy się na to, że w najbliższym czasie konieczne będzie dokonanie ponownego zakupu. W końcu cena zawsze będzie wiązać się ze wzrostem lub utratą jakości. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie dokonanie zakupu w wyspecjalizowanym sklepie oferującym meble idealne do biura, takim jak http://ergosystem.pl/.

Komfort jest bardzo ważny

Praca biura sprawia, że w ciągu wykonywania obowiązków konieczne jest spędzenie wielu godzin w pozycji siedzącej. Wtedy też wygodny fotel lub jego brak znacząco wpływa na nasze samopoczucie, czy nawet jakość wykonywanych obowiązków. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia zdrowotna, gdyż fotel bezpośrednio wpływa na nasz kręgosłup, czy też stawy. Dlatego też sugerowanie się jedynie względem estetycznym w tym przypadku jest bardzo niebezpiecznym rozwiązaniem. Poza tym, kiedy przyjmujemy klientów w swoim biurze, to może niewygodne fotele sprawią, że zmaleje ich zaufanie lub nawet zrezygnują z dalszej współpracy.

Ergonomiczność i funkcjonalność

Współczesne fotele najwyższej jakości zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były jak najbardziej ergonomiczne. Zapewnia to przede wszystkim możliwość uregulowania wysokości siedziska do własnych potrzeb, wysokości podłokietników, czy dostosowanie oparcia. Przy niektórych fotelach możliwe staje się jeszcze dopasowanie głębokości siedziska, regulacji zagłówka, kątu pochylenia siedziska, czy też uregulowanie najbardziej komfortowej wysokości podparcia lędźwiowego. Kiedy zwrócimy uwagę na to, aby fotel posiada, chociaż większą część wymienionych funkcji, zyskamy większą pewność, że wybrany model będzie zarówno wygodny, jak i bezpieczny.

Na końcu zwróć uwagę na kolor tapicerki

Ostatnim etapem wyboru fotela jest zwrócenie uwagi na kwestię wizualną. Dzięki temu zyskamy jednolity wygląd całego biura. Dlatego też bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kolorystykę tapicerki. Wybór ten nie jest taki prosty, gdyż jasne barwy mogą dodać pomieszczeniu szaleństwa, lekkości i co za tym idzie również większej przytulności. Dzięki czemu pracownicy będą czuli się swobodniej i chętniej będą wykonywać swoje obowiązki. Jednak może wiązać się to również ze znacznie większym narażeniem na zabrudzenia, tym bardziej w dłuższej perspektywie czasowej. Jeśli zależy nam na bardziej eleganckim i klasycznym kolorze, to warto pochylić się nad czernią, granatem, czy odcieniami ciemnej szarości. Do tego dochodzi również zwrócenie uwagi na jakość tkaniny, która została wykorzystana. Jednak ta kwestia będzie już bezpośrednio związana z kwotą, którą planujemy wydać.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe