1
Opublikowany 25 października 2016 autor Jaroslaw Wejda w Wiedza budowlana
 
 

Nowoczesny sposób na oszczędność energii


Dział ekologii oraz dbanie o otaczający nas świat, stały się ostatnio bardzo popularne. Powstają kolejne organizacje itp. Jednak nawet najbardziej zagorzali fani eko-życia, swój dom prowadzą w mało ekologiczny sposób. Jest metoda, aby temu zaradzić.

Zacznijmy może od tego, po co tak naprawdę się w tą tematykę zgłębiać. Otóż, oprócz nadążania za modą, takie rozwiązania prowadzą do zmniejszenia wydatków za prąd. A wiadomo, im mniej wydamy, tym więcej mamy dla siebie. Zapewne większość z Was poprzednie zdanie zachęci do bycia Eko. Tylko jest mały problem. Niewielu cokolwiek z tym zrobi. Po części wynika to z niewiedzy w dziedzinie elektroniki. Tutaj pomocna dłoń wyciągają do nas producenci inteligentnych rozwiązań.

Co mam na myśli? Do kupienia są specjalne urządzenia, zapewniające sterowanie elektroniką w naszym domu w sposób zdalny. Znaczna część społeczeństwa, w swoim życiu zapomniała zgasić światło w pokoju. Przychodząc po całym dniu pracy, nawet go nie wyłączamy, ponieważ cokolwiek byśmy robili, wieczorem bez światła nic nie zobaczymy. Na tym tracimy trochę naszych pieniędzy. Jeśli jednak mamy założone inteligentne instalacje w budynku, możemy sprawdzić w pracy czy takie światło zostało zgaszone, a jeśli nie to możemy to uczynić. Wygodne prawda?

Kolejny problem, to urządzenia jakie mamy w domu. Nie wiemy, które z nich zużywają najwięcej energii. Liczniki pokazują tylko ogólne zużycie, natomiast aplikacja zarządzająca całym systemem, posiada wykres, na którym widnieją urządzenia najbardziej prądożerne. To pozwoli nam sprawdzić, które sprzęty wymienić na bardziej ekologiczne, bądź skorzystać z innowacyjnej formy, jaką daje nam aplikacja. Możemy dzięki niej zaprogramować urządzenia, o której mają być włączone, a o której nie.

oszczędzanie energii

Podsumowując, na takich systemach możemy zyskać sporo pieniędzy. Całość sprowadza się jedynie do zarządzania z poziomu smartfona lub tabletu. Dodatkowo taka instalacja pomoże maksymalnie wyczerpać prąd z taryfy nocnej, aby zaoszczędzić go w taryfie dziennej, jeśli mamy tak rozłożone taryfy energetyczne. Oprócz tego, możemy wprowadzić limity na korzystanie z danego źródła energii. Kiedy czas dobiegnie końca aplikacja odłączy je od sieci, bądź powiadomi nas, abyśmy sami to zrobili.


Jaroslaw Wejda