1
Opublikowany 26 października 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Co brać pod uwagę, gdy rozważamy budowę domu?Budowa domu to podróż, która może Ci pokazać, kim jesteś, jak chcesz żyć i gdzie chcesz być. To jedna z niewielu okazji do refleksji i tym samym szansa, aby określić swój stosunek do świata, do rodziny i do siebie samego. Budowa jest czymś więcej niż wyborem projektu domu z 4 sypialniami i 2 łazienkami. To o wiele więcej niż suma metrów kwadratowych.

Jak w przypadku każdej podróży, warto zrobić rozeznanie i ją zaplanować, aby mieć wizję tego, jaki powinien być efekt końcowy i ile to będzie kosztować. Tworzenie nowego domu, to przede wszystkim, ustalenie celów i podjęcie wszelkich niezbędnych kroków które umożliwią osiągnięcie tych celów.

Jak w przypadku każdego złożonego projektu, na pewno będzie trzeba stawić czoła niespodziankom. Realistycznie trzeba założyć, że droga z punktu A do punktu B będzie miał kilka objazdów. Dużo łatwiej będzie przez to przejść jeśli będziemy mogli liczyć na fachową pomoc specjalisty.

Chociaż, więc może się wydawać, że dasz radę zrobić wszystko samodzielnie, zorganizowanie wypróbowanego zespołu profesjonalistów, prawdopodobnie może się okazać lepszym rozwiązaniem. Dlaczego nie powierzyć swojej największej i może jedynej inwestycji w ręce doświadczonych ludzi, którzy nie będą się uczyli twoim kosztem?

Architekt będzie twoim najważniejszym członkiem zespołu. Będzie on pełnił rolę przewodnika, terapeuty, adwokata i doradcy w trakcie podróży. Być może, będziesz chciał dodać kilku innych członków zespołu. Wśród nich mogą się znaleźć projektant wnętrz i architekt krajobrazu. Czasem odzywa się chęć zaoszczędzenia i wówczas chętnie zrezygnowałbyś z wymienionych pomocników (architekt krajobrazu, projektant wnętrz), ale pamiętaj, że to fachowcy, którzy pozwolą Ci cieszyć się harmonią i pięknem Twojego domu i ogrodu.

Będzie potrzebny budżet. Narzędziem które możesz wykorzystać do tworzenia takiego budżetu jest arkusz kalkulacyjny. Sprawdzi się on również przy ciągłych modyfikacjach jakie trzeba będzie wprowadzać na bieżąco przy projekcie domu

Rozejrzyj się za miejscem w którym będziesz chciał spędzić swoją najbliższą przyszłość. Zastanów się czy jest to otoczenie w którym chce chcesz żyć? Może chcesz mieć dom w lesie lub taki z widokiem na góry? Chodzi o to, żeby znaleźć miejsce na świecie, które będzie można pokochać jak własne i zbudować tam, to co będzie stanowiło twój nowy dom.

Artykuł powstał przy współpracy: Dominanta – gotowe projekty domów jednorodzinnych.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz