0
Opublikowany 28 października 2016 autor Jaroslaw Wejda w Inspiracje
 
 

Osobne WC w małym mieszkaniuRemontując i dekorując mieszkanie, staramy się, aby całość wyglądała dobrze oraz została wykonana „ze smakiem”. Często zapominamy jednak, że najmniejsze pomieszczenie naszego domu, w którym spędzamy sporo czasu w naszym życiu, również wymaga tej samej dokładności, co inne pokoje. Zastanówmy się więc, jak to dobrze rozegrać :)

Poza najważniejszym aspektem, czyli funkcjonalnością, skupmy się na wyglądzie. Zacznijmy od metrażu. Przyjęło się, że minimum to 1,5 metra kwadratowego. Taki metraż sprawdzi się wśród posiadaczy małych mieszkań. Ci, którzy mają trochę więcej przestrzeni, zdecydowanie powinni powiększyć pomieszczenie. Dlaczego, skoro w obu przypadkach służyć będzie do tego samego? Otóż, dzięki większej przestrzeni, nasze WC będzie bardziej funkcjonalne. Na przykład, dostawić będziemy mogli jakąś szafeczkę na chemię, wbudować w nią umywalkę, a przy jeszcze ciut większej ilości miejsca, schowamy tu pralkę.

Przejdźmy jednak do koniecznych elementów. Sedes możemy wybrać kompaktowy, czyli ten tradycyjny, montowany na podłodze lub podwieszany. W przypadku tych drugich spłuczka schowana jest w ścianie. Decydując się na to rozwiązanie, należy dokładnie sprawdzić wymiary miski oraz stelaża podtynkowego, na którym sedes będzie zamocowany. Wybór zależeć będzie od indywidualnych aspektów konsumenta.

projekt wc w małym mieszkaniu

Po „wszystkim”, należy zadbać o higienę rąk. Dlatego należy rozejrzeć się za umywalką. Nie ma sensu montowania ogromnych modeli. Kiedy decydują wymiary pomieszczenia, tak jak w tym przypadku, lepiej postawić na małe konstrukcje. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, więc każdy dopasuje umywalki, pod swoje pomieszczenie, nawet kształtem. Koniecznie sprawdźcie jednak sposób mocowania. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż w szafkę. Dostępne są nawet komplety tych produktów. Jeśli jednak nas to nie interesuje, mamy możliwość zamocowania umywalki na ścianie, bądź blacie. Oba rozwiązania zajmą tyle samo miejsca, co opcja z szafką, lecz przestrzeń pod nimi zostanie niewykorzystana.

Na zakończenie, parę słów o wystroju. Warto w tym przypadku odnieść się do trików optycznych, takich jak lustra czy wzory na ścianach, które wizualnie zwiększą dostępne miejsce. Wygląd estetyczny, to kwestie indywidualne, które pozostawiam dla Was.

osobne wc w mieszkaniu


Jaroslaw Wejda