Dzisiejszym recenzowanym produktem jest zagęszczarka do gruntu marki Zipper o oznaczeniu modelowym ZI-RPE 90. Od początku istnienia naszego działu z recenzjami produkty tego typu nie były opisywane – warto zatem z nowym rokiem otworzyć się na nowości. Do czego służy urządzenie? Jakimi cechami wyróżnia się na rynku? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule. Zaczynajmy!
Na początek warto niezaznajomionych z tematem uświadomić czym jest takowa zagęszczarka do gruntu. Opisując w telegraficznym skrócie, jest to maszyna stosowana zwykle do zagęszczania podłoża (gruntu, nawierzchni) poprzez ruchy wibracyjne. Element roboczy stanowi w niej metalowa płyta wzbudzana przez układ wibracyjny napędzany silnikiem elektrycznym lub spalinowym. W tym wypadku mamy do czynienia z zagęszczarką napędzaną układem spalinowym.
Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 wyposażona została w innowacyjną płytę ugniatającą o wymiarach 550 mm (długość) i 420 mm (szerokość). Urządzenie to uderza w powierzchnię gruntową z częstotliwością 5800 uderzeń na minutę i siłą 10,3 kN. W maszynie Zipper ZI-RPE 90 zastosowany został silnik jednocylindrowy, czterotaktowy z rozruchem ręcznym o mocy 4 kW i pojemności skokowej 196 cm3. Jeśli chodzi o zasilanie zagęszczarki to urządzenie spala 1,5 litra benzyny bezołowiowej na godzinę. Sam zbiornik paliwa z kolei cechuje się pojemnością rzędu 3,6 litra.
Inne z aspektów technicznych opisywanego produktu to: prędkość posuwu – 41 centymetrów na sekundę, wydajność – 504 metry kwadratowe na godzinę, siła dośrodkowa – 13 kN, głębokość zagęszczania – 20 centymetrów, poziom wibracji przenoszonych na rączkę – 16,25 m/s2. Co do samych gabarytów maszyny to charakteryzuje się ona dość sporą wagą 88 kilogramów oraz wspomnianymi wyżej wymiarami płyty 550×420 milimetrów. Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 nie jest urządzeniem cichym – generuje ona duży hałas o natężeniu 107 dB. Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.
Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 oprócz tego, że nie jest urządzeniem cichym, nie należy również do urządzeń tanich. Kwotą jaką musimy dysponować oscyluje w okolicach aż 1700 złotych! W zamian jednak otrzymamy sprzęt o ponad przeciętnej wydajności, który wbrew swoim pokaźnym gabarytom całkiem łatwo się obsługuje. Ocena ogólna – czwórka z plusem!

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl
Polecane filmy wideo: W tym temacie aktualnie brak, zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl
A jaki olej i jaki filtr oleju? Proszę o informacje