1
Opublikowany 24 grudnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Oświetlenie do nowoczesnego salonuWybór odpowiedniego oświetlenia stanowi niezwykle ważny element aranżacji wnętrza. To bowiem głównie od światła zależy, jak wizualnie będą prezentować się nasze pomieszczenia: kuchnia, salon i jadalnia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup klientów, producenci i projektanci prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych pomysłów, łączących dwie najważniejsze kategorie designu: funkcjonalność oraz nowoczesność (functionality & modernity). Osoby planujące wystrój pomieszczenia mają do wyboru szeroką paletę oświetlenia, zróżnicowaną pod względem formy i oczywiście ceny.

Dużą popularnością wciąż cieszą się kinkiety, plafony, a także neony. Idealnie wpisują się w estetykę każdego wystroju – choć zdecydowanie najlepiej łączą się ze stylem minimalistycznym. Dostępne są w różnych kształtach czy wzorach: pojedyncze, podwójne, potrójne itd., kwadratowe, podłużne etc. Dzięki wbudowanym żarówkom LED kinkiety zapewniają oświetlenie punktowe, co jest świetnym dopełnieniem aranżacji wnętrz. Wiele atrakcyjnych produktów znaleźć można na stronie popularnego sklepu Le Pukka, współpracującego z wiodącymi na świecie projektantami, m.in.:

  • lampy wiszące: http://www.lepukka.pl/katalog/lampy_wiszace.html,
  • lampy stołowe: http://www.lepukka.pl/katalog/lampy_stolowe.html.

W salonie dobrze sprawdzają się także bardziej tradycyjne rodzaje oświetlenia, takie jak lampy podłogowe, stołowe i wiszące. Wykonuje się je z użyciem różnych materiałów: metali i tworzyw sztucznych (np. gumy silikonowej), tkanin, z ceramiki, a także drewna. Lampy idealnie podkreślają naturalne piękno i charakter pomieszczenia, nadają mu odpowiedni nastrój. Są eleganckim uzupełnieniem zarówno do mebli utrzymanych w stylistyce vintage, jak również tych nowoczesnych – zaprojektowanych np. w stylu industrialnym.

Stosunkowo największą oryginalnością wyróżniają się lampy stołowe i biurkowe. Wśród dostępnych znaleźć można m.in. oświetlenie bazujące na przedmiotach codziennego użytku – butelkach, zegarach, pojemnikach. Designerzy realizują coraz to bardziej zaskakujące pomysły, które idealnie sprawdzają się w aranżacji salonu na styl nowoczesny.

Zakup odpowiedniego oświetlenia nie jest, co oczywiste, rzeczą łatwą – zwłaszcza jeśli ma się do wyboru setki rozwiązań. Warto w takim przypadku zdać się na współczesne trendy wzornictwa i skorzystać z propozycji uznanych na rynku producentów i marek. Wiele z takich propozycji znaleźć można pod niniejszym adresem strony internetowej.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz